Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@

Podatki od transportu w Łomży też będą wyższe

O 4% czyli tyle ile wyniosła inflacja chce prezydent Łomży podnieść stawki przyszłorocznych podatków od środków transportu. Wniosek już trafił do radnych. Zgodnie z nim za najmniejszą z ciężarówek o dopuszczalnej masie całkowitej od 3,5 do 5,5 tony trzeba będzie w przyszłym roku zapłacić 718 złotych, czyli 28 złotych więcej niż w tym roku.

Stawka podatku od ciężarówek od 5,5 do 7 ton włącznie zdrożeć ma z 803 do 835 zł, od ciężarówek  7 - 9 ton włącznie z 970 na 1009 zł, a od 9 do 12 ton z 1102 do 1146zł. Dokładnie w takim samym stopniu mają wzrosnąć także wszystkie inne stawki podatków od środków transportu a więc dużych ciężarówek powyżej 12 ton, ciągników siodłowych, przyczep i autobusów. 
W tym ostatnim przypadku stawka jest uzależniona od ilości miejsc do siedzenia. Za najmniejszy autobus do 15 miejsc włącznie w przyszłym roku trzeba będzie zapłacić 540 zł podatku, podczas gdy w tym roku ta stawka wynosiła 519 zł. Autobusy od  15 miejsc do 29 miejsc będą opodatkowane kwotą 1009 zł (teraz 970 zł), a większe kwotą 2158zł (jest 2075 zł).
Władze miasta szacują, że z tych podatków do kasy miasta spłynie w przyszłym roku ponad 1,5 mln zł. Uchwaleniem nowych stawek podatku od środków transportu radni miasta mają zająć się na najbliższej sesji pod koniec listopada.
Przypomnijmy w październiku radni Łomży zdecydowali o podniesieniu na przyszły rok o 4% stawek podatków od nieruchomości.

230804070022.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę