Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Winny pracownik...

Główne zdjęcie
Z danych GUS wynika, że choć województwo podlaskie nie należy do czołówki pod względem liczby wypadków, to jednak od lat jest zdecydowanym liderem w niechlubnej statystyce ich śmiertelności w przeliczeniu na pracujących.

Wypadki w pracy znacznie częściej przydarzają się mężczyznom niż kobietom. Tak jest w całej Polsce i w Łomży też. W 2011 roku na 244 wypadki w pracy zanotowane na terenie Łomży tylko w 89 przypadkach uległy im kobiety – wynika z opublikowanych przez GUS danych. Z tych samych danych wynika też i to, że w Łomży znacznie częściej dochodzi do wypadków w pracy niż w najgorszych pod tym względem województwach. W mieście współczynnik wypadkowości na tysiąc pracujących wyniósł 13,19 podczas gdy dla Polski kształtował się on na poziomie 8,34.

Na szczęście w wypadkach przy pracy w Łomży w ubiegłym roku nikt nie zginął, a tylko dwa zostały zakwalifikowane jako ciężkie. Reszta to były wypadki lekkie, mimo to średni czas niezdolności do pracy poszkodowanego pracownika wynosił niemal 50 dni. Jak podaje GUS łączna liczba dni niezdolności do pracy osób, które doznały wypadku w pracy  na terenie miasta Łomża w 2011 roku  wyniosła aż 12035 dni. 

Jak podaje GUS ponad połowę liczby przyczyn powodujących wypadki w Polsce, w kolejnych latach po 2000 r., stanowiła grupa nieprawidłowych zachowań pracownika. Wśród poszkodowanych w wypadkach przy pracy największa liczba osób doznała urazu kończyn górnych i dolnych (77,2% ogólnej liczby poszkodowanych). Wśród tej grupy poszkodowanych aż 86,7% osób doznało ran powierzchniowych (37,9%), złamań kości (20,9%) oraz przemieszczeń, zwichnięć, skręceń i naderwań (28,0%).

W sumie tylko w województwie podlaskim w 2011 roku doszło do 4298 wypadków z których 25 zakończyło się śmiercią pracownika. Co trzeci wypadek wydarzył się w rolnictwie (1395 w tym 10 śmiertelnych).

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę