Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 01 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Leczenie do maja

Tylko na kolejne trzy miesiące – do końca kwietnia, a nie na cały 2005 rok szpital łomżyński podpisał kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia. Przypomnijmy do tej pory porozumienie dotyczyło tylko i wyłącznie funkcjonowania tej placówki w styczniu. Jak podkreśla Marian Jaszewski dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Łomży propozycje przedstawiane przez NFZ były za słabe, aby na tych warunkach podpisać kontrakt na cały rok.

Kompromisowa propozycja zakłada, że szpital dostanie nieco większe limity niż w ubiegłym roku, ale cena punktu medycznego będzie wynosiła tyle ile chciał NFZ. W ubiegłym roku za tzw. punkt Fundusz płacił łomżyńskiemu szpitalowi 9,80 zł., a w tym roku jest to tylko 9,65 zł.
Dyrekcja łomżyńskiego szpitala liczy, że wiosną Fundusz będzie bardziej skory do ustępstw niż obecnie. Po pierwszym kwartale będzie bowiem wiadomo, czy wszystkie szpitale z regionu wykonały swoje zobowiązania wobec Funduszu. Jeżeli nie, to fundusz będzie miał więcej pieniędzy i wówczas będzie mógł dołożyć łomżyńskiej placówce.

Przypomnijmy zaproponowana w grudniu ubiegłego roku wysokość tegorocznego kontraktu dla łomżyńskiego szpitala była o około 2,5 mln niższa niż w 2004 roku.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę