wtorek, 15 października 2019 napisz DONOS@

Odznaczeni za kultywowanie patriotycznych tradycji

Katarzyna i Krzysztof Lipscy z Łomży zostali odznaczeni medalami „Pro Patria”. Otrzymali je za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Polski, przede wszystkim za organizowane od 13.lat Wieczory Pieśni Patriotycznej. Odznaczenia wręczył im Jan Stanisław Ciechanowski, p.o. kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a uroczystość odbyła się w warszawskich Łazienkach w Pałacu na Wodzie. – To odznaczenie bardzo nas cieszy, chociaż powiem szczerze, że się go nie spodziewaliśmy – mówi Katarzyna Lipska. – Odbieram ten medal – którym honoruje się osoby, które włożyły swój wkład w kultywowanie niepodległości – bardzo miło. Mam nadzieję, że to się przełoży na to, że przyniesie też trochę chluby ziemi łomżyńskiej, bo z tego co wiem jesteśmy pierwsi w tym regionie, którzy taki medal otrzymali!

Katarzyna Lipska
Katarzyna Lipska
Krzysztof Lipski z synami
Krzysztof Lipski z synami

Katarzyna Lipska uczy historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zaś Krzysztof Lipski jest nauczycielem muzyki oraz religii w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Oboje od lat z ogromnym zaangażowaniem organizują Wieczory Pieśni Patriotycznej odbywające się w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Działalność ta została doceniona przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, który medalami „Pro Patria” nagradza „osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz pielęgnowały i utrwalały pamięć o istotnych wydarzeniach w historii naszego narodu”. 
– Tak naprawdę te medale są dla wszystkich, dla całej naszej rodziny – podkreśla Katarzyna Lipska. – Są też adresowane do naszych synów: Pawła, Marka i Łukasza. Nie wyobrażam sobie tej uroczystości bez nich. Oni też bardzo się angażują w nasze Wieczory Pieśni Patriotycznej. Może ja jestem najbardziej widoczna, bo jestem osobą prowadzącą, ale to jest ich wybór pieśni, aranżacji. To jest bardzo istotne i jest bardzo cenne. Bardzo tym żyją i mimo tego, że dwaj to już studenci i mają inne obowiązki nie zdarzyło się, żeby nie przyjechali na 11 listopada. Nawet odwołują różnego rodzaju inne występy, żeby tutaj być. 

Wojciech Chamryk


 
Zobacz także
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę