Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Odznaczeni za kultywowanie patriotycznych tradycji

Główne zdjęcie
Katarzyna Lipska

Katarzyna i Krzysztof Lipscy z Łomży zostali odznaczeni medalami „Pro Patria”. Otrzymali je za szczególne zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Polski, przede wszystkim za organizowane od 13.lat Wieczory Pieśni Patriotycznej. Odznaczenia wręczył im Jan Stanisław Ciechanowski, p.o. kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych, a uroczystość odbyła się w warszawskich Łazienkach w Pałacu na Wodzie. – To odznaczenie bardzo nas cieszy, chociaż powiem szczerze, że się go nie spodziewaliśmy – mówi Katarzyna Lipska. – Odbieram ten medal – którym honoruje się osoby, które włożyły swój wkład w kultywowanie niepodległości – bardzo miło. Mam nadzieję, że to się przełoży na to, że przyniesie też trochę chluby ziemi łomżyńskiej, bo z tego co wiem jesteśmy pierwsi w tym regionie, którzy taki medal otrzymali!

Krzysztof Lipski z synami
Krzysztof Lipski z synami

Katarzyna Lipska uczy historii i wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łomży, zaś Krzysztof Lipski jest nauczycielem muzyki oraz religii w Publicznym Gimnazjum im. Ofiar Katynia w Piątnicy. Oboje od lat z ogromnym zaangażowaniem organizują Wieczory Pieśni Patriotycznej odbywające się w Muzeum Przyrody w Drozdowie. Działalność ta została doceniona przez Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w Warszawie, który medalami „Pro Patria” nagradza „osoby, które w sposób szczególny zasłużyły się w działaniach na rzecz niepodległości i suwerenności Polski oraz pielęgnowały i utrwalały pamięć o istotnych wydarzeniach w historii naszego narodu”. 
– Tak naprawdę te medale są dla wszystkich, dla całej naszej rodziny – podkreśla Katarzyna Lipska. – Są też adresowane do naszych synów: Pawła, Marka i Łukasza. Nie wyobrażam sobie tej uroczystości bez nich. Oni też bardzo się angażują w nasze Wieczory Pieśni Patriotycznej. Może ja jestem najbardziej widoczna, bo jestem osobą prowadzącą, ale to jest ich wybór pieśni, aranżacji. To jest bardzo istotne i jest bardzo cenne. Bardzo tym żyją i mimo tego, że dwaj to już studenci i mają inne obowiązki nie zdarzyło się, żeby nie przyjechali na 11 listopada. Nawet odwołują różnego rodzaju inne występy, żeby tutaj być. 

Wojciech Chamryk

210204100642.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę