Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Zły nadzór nad rodziną z Hipolitowa? - takie są wnioski...

Główne zdjęcie
Hipolitowo, dom w którym miało dochodzić do tragicznych wydarzeń

Kurator sądowy, pracownik socjalny z Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stawiskach i niewymieniony z nazwiska jeden z policjantów z posterunku w Stawiskach mogli popełnić przestępstwo polegające na niepowiadomieniu organów ścigania o uzasadnionym podejrzeniu przestępstwa – czyli w tym wypadku o tym, że Beata Z. z Hipolitowa pod Stawiskami mogła być w ciąży. Jak poinformowała prokurator Maria Kudyba, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Łomży, do prokuratury dotarło zawiadomienie wysłane przez Rzecznika Praw Dziecka, po kontroli jaką przeprowadził w ubiegłym tygodniu w związku z ujawnieniem tragicznych wydarzeń z Hipolitowa. Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że 41-letnia mieszkanka tej wsi w ciągu kilkunastu lat miała zabić co najmniej piątkę swoich nowo narodzonych dzieci.

Jak wyjaśnia prokurator Kudyba, z zawiadomienia wynika, że przestępstwo, przez wskazanych przez Rzecznika Praw Dziecka funkcjonariuszy publicznych, miało zostać popełnione dwukrotnie w 2008 i 2012 roku. Prokurator mówi, że w związku z wnioskiem RPD zostało już wszczęte odrębne postępowanie, które ma wyjaśnić tę kwestię. 
- Postępowanie jest w sprawie, a nie przeciwko komuś – podkreśla prokurator Kudyba.

Skierowane do prokuratury zawiadomienie Rzecznika Praw Dziecka o możliwości popełnienia przestępstw to nie jedyne następstwa kontroli jakie przeprowadzono ostatnio w instytucjach w Łomży i Stawiskach. Jak poinformowało Polskie Radio Białystok, Minister Sprawiedliwości zarządził lustrację Wydziału III Rodzinnego i Nieletnich Sądu Rejonowego w Łomży. Zlecono ją po analizie sprawozdań wizytatora i kuratora z sądu okręgowego. Okazało się, że sprawozdania są niepełne, nieprecyzyjne i pozostają ze sobą w sprzeczności. Niekompletność dokumentów jest na tyle poważna, że nie daje możliwości oceny pracy kuratorów sądowych oraz sędziów, którzy nadzorowali postępowania opiekuńcze wobec Beaty Z. Kontrolę przeprowadzą przedstawiciele wyznaczeni przez Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

zobacz: M jak mama. M jak morderczyni

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę