Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Listopadowa gra historyczno – sprawnościowa w Łomży

27 Łomżyńska Drużyna Wędrownicza „Gloria Victis” zwyciężyła w tradycyjnej grze historyczno–sprawnościowej jaką w przeddzień Święta Niepodległości zorganizowała Komenda Hufca Nadnarwiańskiego ZHP im. Adama Chętnika w Łomży. W tym roku zaproszenie do gry skierowane było nie tylko do harcerzy, ale także do uczniów łomżyńskich szkół. Trzeba było wykazać się sprawnością na ściance wspinaczkowej, umiejętnością strzelania z łuku i wiatrówki, czy udzieleniem pierwszej pomocy poszkodowanemu. Były także inne konkurencje: odnalezienie na łomżyńskim cmentarzu grobu znanej postaci z historii miasta i zebranie informacji o niej, oraz przeprowadzenie wywiadu z weteranami harcerskim.

W grze uczestniczyło 36 harcerzy oraz uczniów łomżyńskich szkół. W rywalizacji patroli przyznano następujące miejsca:
I miejsce: 27 Łomżyńska Drużyna Wędrownicza „Gloria Victis”
II miejsce – patrol z Technikum Mechanicznego
III miejsce – 4 ŁDH „Panteon”.

Po grze harcerze uczestniczyli w spotkaniu pokoleń z okazji XXXI Spotkań Listopadowych Drużyny Harcerzy Weteranów Ziemi Łomżyńskiej im. Leona Kaliwody. Seniorzy harcerscy zaprezentowali gawędę o okolicznościach odzyskania Niepodległości w Łomży oraz wspominali swoją działalność harcerską w młodości. Po wspólnym śpiewie pieśni patriotycznych wszyscy udali się do Pomnika Harcerzy, gdzie odbyło się Zobowiązanie Instruktorskie młodych instruktorów Hufca w obecności kilku pokoleń harcerskich. Była to kolejny element harcerskiej tradycji związanej z obchodami Święta Niepodległości.

Spotkania pokoleń w ramach obchodów Święta Niepodległości są jednym z zadań obchodów stulecia Harcerstwa Łomżyńskiego.

Stowarzyszenia Przyjaciół Harcerstwa Łomżyńskiego http://www.sphl.pl/

 

200829104429.jpg
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę