Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Olejniczak w Piątnicy: Kwotowania produkcji mleka nie będzie

Główne zdjęcie
Wojciech Olejniczak

- Nie liczcie, że będzie kwotowanie produkcji mleka po 2015 roku - mówił eurodeputowany Wojciech Olejniczak podczas spotkania z grupą producentów mleka z OSM Piątnica. - Trzeba traktować, że to koniec. Możemy krzyczeć, ale jej nie będzie – podkreślał dodając, że takie są europejskie realia, a „decyzja została podjęta wiele lat temu i nikt na poważnie do dyskusji aby to zmienić nie wrócił”.

Podczas spotkania z rolnikami Wojciech Olejniczak, który przed laty był ministrem rolnictwa, prezentował program SLD dla rolnictwa oraz obszarów wiejskich pod nazwą „Polska wieś zasługuje na więcej” oraz mówił o perspektywach rozwoju polskiego rolnictwa w ramach prac nad nową perspektywą finansową Unii Europejskiej w latach 2014-2020. 
Zdaniem Olejniczaka dziś Polska „na stole negocjacyjnym” z UE na najbliższe lata ma nawet 500 mld zł, a nie jak mówił premier Donald Tusk  400 mld zł. 
- Polska może otrzymać na te lata w ramach Wspólnej Polityki Rolnej nawet 36 mld euro, nie licząc kwot na dopłaty bezpośrednie – mówił Olejniczak tłumacząc, że niestety ale wygląda na to, iż dopłaty dla polskich rolników pozostaną na niezmienionym poziomie.
Mówił także o zmianach, które mogą wejść w życie czyli m.in. o koniecznych zazielenieniach na poziomie 7%, o specjalnych dodatkach w dopłatach bezpośrednich dla młodych rolników i gospodarujących kobiet, oraz ryczałtach dla małych gospodarstw. W związku z tym ostatnim ostrzegał „aby minister rolnictwa w sposób populistyczny nie poszalał” i wzywał – jak mówił po raz kolejny – do  wypracowania krajowej definicji aktywnego rolnika aby zapobiegać patologiom i nadużyciom.

Wojciech Olejniczak mówiąc o programie rolnym SLD opowiedział się za reformą instytucji rolnych tak, ażeby służyły one rolnikom a nie działaczom. Koniecznym jego zdaniem jest połączenie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa i Agencji Rynku Rolnego,   połączenie inspekcji nadzoru nad produkcją żywności i stworzenie jednej rządowej agencji bezpieczeństwa żywności na bazie Inspekcji Weterynaryjnej. Mówił także o konieczności zmiany doradztwa rolniczego.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę