Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Będzie wniosek Rzecznika Praw Dziecka do prokuratury w sprawie Hipolitowa

Wnioskiem do prokuratury skończy się całodzienna wizyta Rzecznika Praw Dziecka w Łomży i Stawiskach. Marek Michalak spotkał się z prezesem Sądu Okręgowego, Prokuratorem i Kuratorem Okręgowym, a także wojewodą podlaskim. Analizował udostępnione mu dokumenty, które opisywały jak przebiegała opieka socjalna i sądowa nad rodziną Beaty Z., podejrzanej o zabicie swoich dzieci. Rozmawiał też z kuratorami i pracownikami opieki społecznej, którzy odwiedzali kobietę w jej domu.

"Z pewnością powiadomię w piątek (9.11) prokuraturę o możliwości popełnienia przestępstwa przez pracowników publicznych. Dzisiaj jest jednak za wcześnie, żeby mówić przez których. Wymaga to analizy dokumentów. Sytuacja jest wielowątkowa i należy bardzo dokładnie zbadać działania, które były podejmowane i te które podjęte nie zostały" mówił w Stawiskach Marek Michalak.

Rzecznik Praw Dziecka nie podał szczegółów kontroli, którą przeprowadził. Mówił jednak o wielu rozbieżnościach między dokumentami przygotowanymi przez różne instytucję, które zajmowały się rodziną Beaty Z.

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę