Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Dobroplast dla Szwajcarów

AFG Arbonia-Forster-Holding AG - szwajcarska grupa podpisała warunkową umowę kupna Dobroplastu - producenta okien z okolic Zambrowa. Wartość umowy ma nie być ujawniana. Finalizacja transakcji planowana jest na styczeń 2013 roku, bo na sprzedaż musi zgodzić się Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. „Dzięki tej transakcji zyskujemy inwestora strategicznego i otrzymujemy dostęp do zaawansowanych technologii i międzynarodowej sieci dystrybucji. Po zakupie Dobroplastu grupa AFG awansuje na trzecią pozycję wśród europejskich producentów okien i drzwi” - podali właściciele Dobroplastu na stronie internetowej firmy.

AFG ma siedzibę w Arbon, Kanton Thurgau w Szwajcarii i jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych SIX. Firma posiada około 50 spółek produkcyjnych i dystrybucyjnych, prowadzi aktywną działalność w skali międzynarodowej poprzez własne biura oraz partnerstwa biznesowe w ponad 70 krajach świata. 

Dobroplast został założony w 2000 roku w Zambrowie przez Renatę i Pawła Kaczyńskich. Firma, w dwóch zakładach – pod Zambrowem i w Lublinie - zatrudnia około 1 200 pracowników. Zajmuje się przede wszystkim produkcją okien  PCV. W 2011 roku łączne przychody ze sprzedaży firmy wyniosły ponad 300 milionów złotych
Dotychczasowi właściciele firmy mimo jej sprzedaży mają pozostać i dalej zarządzać działalnością Dobroplastu.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę