Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 13 maja 2021 napisz DONOS@

Na „Domek Pastora” w Łomży i basen w Grajewie

Główne zdjęcie
Dom Pastora w Łomży

Zarząd Województwa Podlaskiego formalnie zdecydował o dofinansowaniu remontu stojącego przy ul. Krzywe Koło w Łomży Domku Pastora oraz m.in. budowie basenu i Muzeum Mleka w Grajewie. To 2 z 17 projektów którym przyznano dofinansowanie w ramach rozstrzygniętego właśnie konkursu na dofinansowanie ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego projektów turystycznych. - Łączna wartość wszystkich inwestycji to ponad 137 mln zł. Dofinansowanie wynosi przeszło 100 mln zł – podał Urząd Marszałkowski zaznaczając, że dzięki tym przedsięwzięciom w województwie powstanie także 66 miejsc pracy.

Zgodnie ze złożonym przez władze Łomży projektem w budynku dawnej plebanii kościoła ewangelicko-augsburskiego – w ciągu dwóch lat ma powstać centrum aktywności turystycznej i kulturalnej. Całkowita wartość projektu sięga niespełna 3,5 mln zł a dotacja unijna ma wynieść dokładnie 2 973 664,29 zł. 

Znacznie większe pieniądze niż do Łomży popłyną do Wysokiego Mazowieckiego i Grajewa. Powiat wysokomazowiecki ma otrzymać dotację 10 368 324,51 zł na „stworzenie warunków wzrostu ruchu turystycznego poprzez budowę infrastruktury turystyki kwalifikowanej”. Miasto Grajewo przy wsparciu funduszami rzędu 9 995 702,22 zł planuje budowę basenu i wspólnie z Mlekpolem pierwszego w kraju Muzeum Mleka. Całość inwestycji szacowana jest na ponad 15,7 mln zł.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę