Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Cała Polska chce zaprojektować nam Inkubator Przedsiębiorczości

Dziesięć firm z rożnych zakątków Polski - za wyjątkiem Łomży – zgłosiło swoje oferty w ogłoszonym przez ratusz przetargu na wykonanie dokumentacji projektowej Inkubatora Przedsiębiorczości, który ma zostać zrealizowany w ramach pierwszego etapu tworzenia Parku Przemysłowego Łomża. Za dokumentację firmy chcą od nieco ponad 100 tys zł do ponad 400 tys zł.

Inkubator Przedsiębiorczości - ma to być nowoczesny, przeszklony budynek w którym będą mieściły się nie tylko pomieszczenia biurowe w których swój biznes – na preferencyjnych warunkach - mieliby zaczynać zwłaszcza młodzi przedsiębiorcy wywodzący się z absolwentów miejscowych uczelni, ale także m.in. pracownia informatyczno-multimedialna, sale przeznaczone dla usług call center i business process outsourcing oraz sala szkoleniowa. Budynek miałby stanąć przy ulicy Sikorskiego, na działce dawnych warsztatów szkoły drzewnej, a zarządzać nim – jak i całą budowę – ma prowadzić nowa miejska spółka Park Przemysłowy Łomża, na której powołanie radni Łomży zgodzili się w ubiegłym tygodniu. 
Koszt budowy Inkubator Przedsiębiorczości szacuje się na niemal 19 mln zł. Przedsięwzięcie zostało już wpisane na podstawową listę projektów kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. I choć pierwotnie zapowiadano, że dotacja może wynieść nawet ponad 80% kosztów ostatecznie miasto miałoby dostać 7,5 mln zł i nie więcej niż połowę tzw. kosztów kwalifikowanych. Nim jednak Inkubator zaczniemy budować trzeba go zaprojektować i tego dotyczył  przetarg w którym dziś w ratuszu otwarto oferty. Jak podaje Łukasz Czech zgłoszono ich 10.
- Są to oferty od firm z rożnych zakątków Polski, za wyjątkiem Łomży – mówi Czech wyliczając, że napłynęły m.in. ze Szczecina, Białegostoku, Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa i Olsztyna. - Najniższa cena to 113 160 zł, najwyższa 403 440 zł.
Wyboru najkorzystniejszej urzędnicy mają dokonać w ciągu najbliższych kilku dni. Na opracowanie dokumentacji Inkubatora zwycięska firma będzie miała siedem miesięcy.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę