Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Bez pracy...

Tylko dzięki dodatkowym środkom bezrobocie w Łomży jeszcze nie poszybowało w górę. W październiku do łomżyńskiego Urzędu Pracy zgłosiło się ponad 700 nowych bezrobotnych, to o około stu więcej niż we wrześniu i niemal o dwustu więcej niż w sierpniu. Niemniej liczba bezrobotnych formalnie drugi raz z rzędu nieznacznie spadła – ty razem o 17 osób. Spadek zawdzięczamy tylko i wyłącznie „aktywizacji” bezrobotnych dzięki dodatkowym środkom, które zatrudniak otrzymał z funduszu pracy. W październiku „zaktywizowano” około 270 osób.

Huszcza Hanna z PUP Łomża podaje, że od sierpnia urząd otrzymał ponad 3,5 mln zł dodatkowych środków na aktywne zwalczanie bezrobocia. To więcej niż połowa tego co początkowo planowano na cały rok (6,1 mln zł). Te środki niemal całkowicie zostały jednak wyczerpane już w pierwszym półroczu. Tylko dzięki dodatkowym milionom urząd we wrześniu i październiku mógł kierować bezrobotnych na staże czy dotować tworzenie miejsc pracy w poszczególnych firmach. Efekty na razie są. Bezrobocie, mimo znacznego wzrostu osób rejestrujących się, po malunku spada. We wrześniu ubyło nam 54 bezrobotnych, w październiku kolejnych 17. 

Zaktywizowani
Urząd podaje, że w październiku 2012 roku pracę podjęło 317 bezrobotnych, tj. o 70 mniej niż w ubiegłym miesiącu, a więcej niż co trzeci z nich (110 osób) podjęło pracę subsydiowaną, czyli dzięki wsparciu środkami publicznymi. 
W październiku 100 osób skierowano na staże, a 32 rozpoczęły szkolenia. Poza tym urząd podpisał 19 umów o udzielenie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej na własny rachunek i z lokalnymi pracodawcami umowy na refundację części kosztów doposażenia siedmiu stanowisk pracy. 

Na początku listopada w rejestrach urzędu jako bezrobotne widniało 6110 osób.  60% z nich to mieszkańcy Łomży. Stopa bezrobocia w mieście wyniosła 15,8%, a dla Powiatu Łomżyńskiego – 12,6%. 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę