Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Bezpiecznny „Znicz”, także w Łomży

Od środy 31 października do niedzieli 4 listopada na terenie województwa doszło do 12 wypadków drogowych, w których 3 osoby zginęły, a 17 zostało rannych - czworo z nich to piesi. To tylko nieco lepszy drogowy bilans niż przed rokiem. Znacznie mniej za to było pijanych kierowców. W tym roku ujawniono ponad pięćdziesięciu pijanych kierowców, a przed rokiem było ich o niemal połowę więcej.

Jak podała KWP w Białymstoku w trakcie pięciodniowej akcji „Znicz” na terenie całego województwa podlaskiego zatrzymano 54 nietrzeźwych kierowców. Przed rokiem było ich 76, a policyjna akcja trwała o dzień krócej niż w tym roku. 

Także w okolicach Łomży ostatnie dni przebiegały dość spokojnie. Doszło do dwóch wypadków drogowych, w rezultacie których cztery osoby zostały ranne. Pierwszy wydarzył się w czwartek w pobliżu Zbójnej, gdzie kierowany przez młodą kobietę opel uderzył w drzewo. Troje pasażerów z raczej lekkimi obrażeniami trafiło do szpitala. Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w Dzień Zadusznych w Łomży na ul. Al. Legionów. Z wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą jadąc prawym pasem, podjął manewr ominięcia auta, który zatrzymał się przed przejściem dla pieszych i potrącił znajdującego się na przejściu 42-letniego mężczyznę. Ranny pieszy został przewieziony do szpitala. 

Łomżyńscy policjanci podają także, że podczas przedłużonego weekendu, na drogach doszło do 14 drobnych kolizji. Zatrzymano także  6 kierowców pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 51-letni mieszkaniec Łomży. Badania wykazały, że prowadził auto mając około 2,5 promili alkoholu w organizmie.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę