Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Biskup po tragedii w Hipolitowie

Główne zdjęcie
Biskup łomżyński ks. Janusz Stepnowski

„Szczególną boleścią napełnia serca wiadomość o wydarzeniach, które miały miejsce w Hipolitowie, na terenie naszej Diecezji. Śmierć bezbronnych dzieci jest czymś wyjątkowo tragicznym” - napisał Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski w specjalnym „słowie”, w którym odniósł się do tragicznych wydarzeń w Hipolitowie pod Stawiskami. Biskup apeluje do wiernych aby chrześcijańską postawę miłości okazali „również przez troskę o los każdego człowieka, o los tych, którzy są słabi, bezbronni, cierpiący”. - Niech ta troska odniesie się do żyjących obok nas, których krzyż codziennych doświadczeń jest szczególnie ciężki – apeluje biskup Stepnowski.

„W dniu, w którym liturgia przypomina nam raz jeszcze prawdę, że fundamentem życia chrześcijańskiego jest przykazanie miłości, zwracam się do Was z prośbą o danie świadectwa tej miłości – napisał biskup Stepnowski, w słowie do wiernych, które wczoraj po południu zostało opublikowane na stronie internetowej Kurii Łomżyńskiej. - Niech nasza modlitwa i chrześcijańska postawa będzie wynagrodzeniem za grzechy przeciwko życiu, szczególnie życiu niewinnych dzieci. Módlmy się też w intencji każdego ludzkiego życia, by otaczane było szacunkiem i miłością od poczęcia do naturalnej śmierci.

Biskup Stepnowski przypomina także, że instytucje kościelne służą swą gotowością udzielania wielorakiej pomocy matkom i rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Wymienia, że w Diecezji Łomżyńskiej istnieje: Fundusz Obrony Życia, Specjalistyczna Poradnia Rodzinna, Telefon Zaufania (nr 698 761 737). Jako szczególnym wyraz gotowości udzielenia pomocy pomocy matkom w trudnej sytuacji życiowej biskup wskazuje tzw. Okno Życia, które znajduje się przy Opactwie Sióstr Benedyktynek na ul. Dwornej 32 w Łomży, gdzie – jak napisał - „pozostawione dziecko zostanie otoczone troską i fachową opieką”.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę