Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 20 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zaskakujące wyniki kwesty na łomżyńskim cmentarzu

Główne zdjęcie
Pomnik dziecka na cmentarzu łomżyńskim

Rekordową kwotę - prawie 44 tysiące złotych - zebrano w pierwszych dniach listopada na ratowanie zabytków łomżyńskiego cmentarza. Dzięki zebranym pieniądzom można co roku odnowić od kilku do kilkunastu zabytkowych obiektów. Tym razem jej organizatorzy mają jeden cel - ratowanie ponad 100-tuletniej stalowej kaplicy secesyjnej - mówi koordynator akcji - Józef Babiel.

Komisja kwesty: Ireneusz Waldemar Cieślik, Zygmunt Zdanowicz, Jarosław Antoniuk, Piotr Remiszewski (kwestarz), Józef Babiel i Joanna Babiel (kwestarka) (fot. Paweł Dąbrowski)
Komisja kwesty: Ireneusz Waldemar Cieślik, Zygmunt Zdanowicz, Jarosław Antoniuk, Piotr Remiszewski (kwestarz), Józef Babiel i Joanna Babiel (kwestarka) (fot. Paweł Dąbrowski)

Początki łomżyńskiego cmentarza sięgają 1801 roku. To jedna z najstarszych w Polsce i najpiękniejszych nekropolii w regionie. Jest tam około pół tysiąca zabytkowych nagrobków, z czego ponad 60 znajduje się w rejestrze zabytków.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę