Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Skarga (nie) zasadna? Rada nie zwróciła uwagi prezydentowi

Skarga posła Adama Rybakowicza na prezydenta Mieczysława Czerniawskiego „za nienależyte wykonywanie zadań przez organ samorządowy” jest... I właściwi chyba tylko tyle zdołali uchwalić radni Łomży. Poseł poskarżył się na prezydenta za brak odpowiedzi na wysyłane przez niego zapytania. Skarga trafiła do wojewody podlaskiego, który skierował ją Rady Miasta Łomża. I tu ciekawostka. O ile bezspornym pozostaje fakt, że posłowi odpowiedzi nie udzielono w terminie, to Komisja Rewizyjna uznała skargę za zasadną, a cała Rada Miasta ten fragment z przygotowanego projektu uchwały wyrzuciła. Wyrzuciła też zdanie w którym zwraca uwagę prezydentowi uwagę aby przestrzegać Kodeksu Postępowania Administracyjnego.

Poseł Adam Rybakowicz formalnie poskarżył się na prezydenta Mieczysława Czerniawskiego bo ten nie odpowiedział na wysłaną w czerwcu, zgodnie z art. 20  Ustawy o Wykonywaniu Mandatu Posła i Senatora z dnia 9 maja 1996r. interwencję poselską  z pytaniem dotyczącym wysokości kosztów nauczania religii w szkołach znajdujących się na terenie miasta Łomży. 
- Po upływie 14 dni, wysłano pismo ponaglające do prezydenta Łomży, jednak zarówno pismo wyjściowe jak i kolejne pozostały bez odpowiedzi – napisał poseł w skardze na prezydenta Czerniawskiego wysłanej do Wojewody Podlaskiego.
Skarga ostatecznie trafiła do łomżyńskich radnych, którzy w tym tygodniu zajęli się nią merytorycznie i podjęli stosowną uchwałę. Sęk w tym, że w samej uchwale nie zapisali – jak proponowała Komisja Rewizyjna - że skarga posła była zasadna, a ograniczyli się jedynie do stwierdzenia: 
„Po rozpatrzeniu skargi na Prezydenta Miasta Łomży złożonej przez Pana Adama Rybakowicza – Posła na Sejm RP oraz zapoznaniu się ze stanowiskiem Komisji Rewizyjnej w sprawie zarzutów postawionych w skardze, Rada Miejska Łomży uznaje, że odpowiedź na pismo z dnia 25 czerwca 2012 r. nie została udzielona w terminie.”
Przypomnijmy, że już wcześniej wiceprezydent  Mirosława Kluczek przyznawała, że poseł odpowiedzi nie otrzymał i tłumaczyła, że dlatego iż były wówczas wakacje.  
Radni wyrzucili jednak także jedno zdanie z przygotowanego przez Komisję Rewizyjną dwudaniowego uzasadnienia stanowiska. Wypadło zdanie w którym „Rada Miasta zwraca Prezydentowi uwagę, że obowiązkiem Urzędu jest przestrzeganie Kodeksu Postępowania Administracyjnego ponieważ terminowe załatwianie spraw jest podstawą działania administracji samorządowej”.

No to bez komentarza.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę