Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

17 kierunków i kilka tysięcy studentów - tak za kilkanaście lat ma wyglądać PWSIiP w Łomży

Perspektywy rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży – to jeden z głównych punktów obrad dzisiejszej sesji Rady Miasta. To pierwsza państwowa uczelnia w Łomży. Szkoła została powołana w lipcu ubiegłego roku, a dziś ma już za sobą pierwszy semestr funkcjonowania. W trzy oraz trzyipółletnim okresie nauki kształci się tu licencjatów i inżynierów w zakresie informatyki oraz zarządzania i przedsiębiorczości. Jesienią studia na PWSIiP rozpoczęło 220 studentów na kierunkach dziennych i zaocznych. W przyszłości kierunków ma być znacznie więcej. Już teraz planowane jest uruchomienie pielęgniarstwa, a później także 14 innych min. historii, dziennikarstwa czy europeistyki. Uczelnia w ciągu kilkunastu lat chciałaby kształcić na 17 kierunkach ponad 5 i pół tysiąca studentów.

Ambitne plany rozwoju uczelni radnym miasta przedstawiają jej władze. Zgodnie z ich zamierzeniami w ciągu najbliższych 12 lat w Łomży miałoby powstać m.in. osiem budynków dydaktycznych uczelni, hala gimnastyczna, audytorium, rektorat i akademiki.
Władze uczelni zakończenie procesu inwestycyjnego chciałyby połączyć z obchodami 600-lecia nadania praw miejskich Łomży – tj w roku 2016.
Czy jednak do tego dojdzie w dużej mierze zależeć będzie od funduszy jakimi uczelnia będzie dysponowała. Na początek budynek przy ul. Poznańskiej i milion złotych na rozwój uczelni przekazały władze województwa podlaskiego. Dla realizacji tych celów konieczna jest także zgoda i zaangażowanie w rozwój uczelni władz Łomży.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę