Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Ponad 30 mln zł powinien wydać powiat wysokomazowiecki na modernizację szpitala

34 mln zł powinien wydać powiat wysokomazowiecki na modernizację swojego szpitala - oceniła firma, której zlecono przygotowanie projektu inwestycyjno-rozwojowego tej placówki. Pieniądze pozwolą na rozbudowę szpitala i przystosowanie go do końca 2016 roku do wymogów ministra zdrowia. Jak stwierdził starosta Bogdan Zieliński, władze powiatu wierzą jednak, że uda się im to zrobić za kwotę o 1/3 mniejszą.

Budowa nowego obiektu z blokiem operacyjnym już się rozpoczęła. Ma kosztować co ok. 12 mln zł. Złożą się na to po połowie powiat i sam szpital. Na wyposażenie przeznaczono w planach 8 mln zł, nie wiadomo jednak na razie z jakich źródeł miałoby być ono sfinansowane.

Jak poinformował starosta, szpital będzie remontowany etapami - po wybudowaniu nowego bloku operacyjnego, rozpocznie się remont dotychczas zajmowanych przez chirurgię pomieszczeń, do których zostanie przeniesiony inny oddział, którego wnętrza będą modernizowane. To pozwoli na ciągłe realizowanie kontraktu z NFZ. W wyremontowanych na końcu pomieszczeniach firma opracowująca projekt zaproponowała uruchomienie nowych poradni, m.in. kardiologicznej, okulistycznej i diabetologicznej.

Z opracowaniem zapoznają się teraz radni powiatu wysokomazowieckiego, którzy muszą podjąć ostateczną decyzje o zakresie i finansowaniu rozwoju swojego szpitala.

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę