Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 02 października 2023 napisz DONOS@

Rockowe barwy Łomżyńskiej Jesieni

Do Łomży dotarła trasa koncertowa „The Most Wanted Tour”. Biorą w niej udział trzy zespoły grające różne odmiany ciężkiego rocka i metalu: Chain Reaction, Exlibris i Leash Eye. Ciekawostką jest to, że każda z tych grup ma w składzie muzyków grających również w innych zespołach z tej trasy. – To jest taka jedna wielka muzyczna rodzina, więc to jest naturalne, że tak się stało i gramy razem tę trasę – podkreśla Sebastian “Sebb” Pańczyk, wokalista Leash Eye. – Na pewno będziemy wspominać ten koncert jako jeden z najbardziej udanych na trasie – dodaje Krzysztof Sokołowski, wokalista Exlibris. – Zaskoczyła nas publika, a przede wszystkim to, że było dużo dziewczyn – fajnych dziewczyn!

Łukasz „Konar” Konarski to perkusista Chain Reaction i Leash Eye. Daniel „Dani” Lechmański gra na gitarze w Chain Reaction i Exlibris, zaś Piotr „Voltan” Sikora jest klawiszowcem w Leash Eye i Exlibris. Nic dziwnego, że muzycy połączyli siły, ruszając w trasę koncertową „The Most Wanted Tour”. Jednym z jej przystanków był klub PopArt Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych, a koncert odbył się w ramach rozpoczętej właśnie Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej.
– Kiedy narodził się pomysł, żeby zagrać razem jakąś trasę stwierdziliśmy, że tak będzie fajnie, a poza tym wygodniej logistycznie – wyjaśnia Sebb. – Jesteśmy bandą przyjaciół, znamy się, lubimy, wspólnie przechyliliśmy morze niejednego napoju, więc przyszedł czas na wspólne granie.
Niestety na przebieg występu  negatywnie wpłynęły problemy transportowe i techniczne. 
– Jesteśmy pełni niedosytu z racji kłopotów, które nas spotkały – podkreśla Sebb z Leash Eye. – Arkowi odmówił współpracy wzmacniacz, a ja dojeżdżałem na ostatnią chwilę. Chcieliśmy zagrać dłużej, bo macie tu bardzo fajną publikę! Bardzo bym chciał przyjechać tu jeszcze raz, zagrać tak ze 12 utworów. Może z jakimś lokalnym zespołem, już w innym zestawie.
Jako pierwszy zaprezentował się, występujący w Łomży już po raz trzeci, Chain Reaction. Zespół w świetnym stylu wykonał osiem utworów, czerpiących z thrash i death metalu oraz hardcore.
– W Łomży zawsze dobrze nam się gra – mówi Bartek „Barton” Szarek, wokalista Chain Reaction. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że tylu ludzi przychodzi tu na nasze koncerty! 
Dzisiaj mieliśmy grać jako ostatni, natomiast kłopoty transportowe pozostałych zespołów z naszej bandy sprawiły, że zagraliśmy jako pierwsi. Pomysł tej wspólnej trasy wypalił, jest fajna atmosfera i to się sprawdza, bo jesteśmy grupą naprawdę dobrych znajomych.
Po grających najbardziej ekstremalnie Chain Reaction na scenę weszli Leash Eye. Jednak wspomniane problemy sprawiły, że zagrali tylko intro i cztery, doskonale przyjęte przez publiczność utwory – nawiązujące zarówno do czasów świetności klasycznego hard rocka oraz tak obecnie popularnego stoner rocka.
Gwiazdą wieczoru był zaś grający melodyjny power metal Exlibris. Również koncertujący już wcześniej w Łomży, ale w nieco innym składzie – niedawno charyzmatycznego wokalistę Marcina Maliszewskiego, zwycięzcę „Szansy na sukces” zastąpił równie utalentowany frontman, Krzysztof Sokołowski. Ich koncert był niewiele dłuższy, bo zagrali jakieś pół godziny, ale również został świetnie odebrany przez widzów.
– Było widać, że ludzie przyszli tutaj się pobawić – ocenia Krzysztof Sokołowski. – Pomimo tego, że może nie znali wszystkich zespołów, nie siedzą w domu, przy laptopie czy komputerze, jak większość młodych ludzi w tym kraju. Przychodzą na koncert, bawią się, chcą się wyskakać, wyszaleć. Czad!


Wojciech Chamryk
Zdjęcia: Elżbieta Piasecka - Chamryk

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
so, 27 października 2012 21:23
Data ostatniej edycji: pon, 29 października 2012 10:48:30

 
Zobacz także
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę