Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Stoki w Rybnie nie urosną?

Wojewoda Podlaski stwierdził nieważność uchwały Rady Gminy Łomża dotyczącej nowego planu zagospodarowania terenów we wsi Rybno i Pniewo. Plan, nad którym pracowano od sześciu lat dopuszczał m.in. podniesienie o 15 metrów znajdujących się tu stoków narciarskich. Niestety prawnicy wojewody w podjętej we wrześniu uchwale dopatrzyli się istotnego naruszenia prawa.

Jak czytamy w uzasadnieniu rozstrzygnięcia nadzorczego stwierdzającego nieważność uchwały uchwalony 10 września plan nowy plan zagospodarowania przestrzennego obejmuje działkę, która była poza granicami określonymi w podjętej 6 lat wcześniej uchwale w sprawie przystąpienia  do jego sporządzania. 
„W ocenie organu nadzoru powyższe uchybienie stanowi naruszenie zasad i trybu sporządzania planu” - napisali prawnicy wojewody, którzy twierdzą, że „w przypadkach, w których w toku sporządzenia planu miejscowego dochodzi do zmiany przebiegu granic, konieczne jest dokonanie korekty uchwały o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu.”(...)
Zdaniem prawników wojewody w zaistniałej sytuacji procedura planistyczna powinna zostać powtórzona, ale tego nie zrobiono. Gminie służy jeszcze prawo zaskarżenia rozstrzygnięcia wojewody do sądu administracyjnego.

Przypomnijmy, że o możliwość podwyższenia znajdujących się w Rybnie stoków  narciarskich od kilku lat zabiega ich właściciel. Przedsiębiorca planował rozpoczęcie podnoszenia stoków już wiosną przyszłego roku. Wskazywany przez prawników wojewody błąd proceduralny jako powód unieważnienia uchwały torpeduje ten plan. 

zobacz: Stoki w Rybnie będą jeszcze wyższe...

 

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę