Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

5 zł za przystawienie pieczątki

Gmina powinna pobierać opłatę skarbową za stwierdzenie zgodności odpisu z oryginałem kserokopii faktur za zakup oleju napędowego wykorzystywanego w rolnictwie - uważa RIO w Białymstoku. Opłata ta wynosi 5 zł od każdej strony.

W swoim stanowisku na ten temat RIO w Białymstoku przywołuje odpowiedź ministerstwa finansów na poselską interpelacje, w której resort potwierdza, że poświadczenie za zgodność z oryginałem odpisu kserokopii faktur na zakup oleju napędowego w celu uzyskania zwrotu podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej podlega opodatkowaniu opłatą skarbową.   

Według ministerstwa poświadczenie to jest dokonywane na wniosek zainteresowanego (producenta rolnego), który, mając prawo wyboru, decyduje, iż do wniosku nie załącza oryginałów faktur VAT, a jedynie ich kopie potwierdzone za zgodność z oryginałem przez uprawnionego pracownika urzędu gminy lub miasta.

W ocenie MF potwierdzenie takie poprzedza złożenie wniosku i stanowi rezultat działania organu podjętego na wniosek konkretnego podmiotu. W konsekwencji dokonanie wspomnianego poświadczenia kopii faktur VAT skutkuje obowiązkiem zapłaty opłaty skarbowej.

źródło: www.samorząd.pap.pl

200829104429.jpg
cz
pt, 26 października 2012 09:32
Data ostatniej edycji: pt, 26 października 2012 09:33:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę