Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Seniorska piłka ręczna wraca do Łomży

Przez najbliższe kilka miesięcy kibice dyscyplin halowych w Łomży nie powinni narzekać na brak emocji. Do występujących drugi sezon w Ekstraklasie tenisistek stołowych Wałkuskich oraz grających w II lidze siatkarek Jedynki dołączył kolejny zespół. Będą to piłkarki ręczne GUKS Dwójki Łomża, które powalczą, podobnie jak siatkarki, na trzecim poziomie rozgrywek. - Decyzję, że wystartujemy w II lidze podjęliśmy po tym, jak pięć juniorek starszych po skończeniu szkoły średniej postanowiło pozostać w Łomży i studiować na Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. To na nich, a także starszych zawodniczkach pamiętających jeszcze poprzedni start na tym poziomie rozgrywek w sezonie 2004/05, będzie opierała się nasza drużyna w nowym sezonie - mówi trener Dwójki, Stanisław Niedbała.

Oprócz wymienionej grupy skład uzupełnia jeszcze sześć uczennic II klasy liceum oraz dwie z klasy pierwszej.
- Najmłodsze w zespole Amadna Szymborska i Aneta Konert mają po zaledwie 16 lat, ale chciałem je wyróżnić i dać im szansę występów w II lidze - podkreśla Niedbała. 
Według doświadczonego szkoleniowca ta mieszanka rutyny z młodością ma zapewnić spokojną grę na drugoligowych parkietach.
- Wiadomo, że pierwszy sezon po takiej przerwie jest zawsze "stracony", nieważne czy ma się mocny czy słaby zespół. Na pewno będziemy w każdym meczu walczyć o zwycięstwo, ale rozsądek nakazuje ostrożność jeśli chodzi i wynik sportowy - podkreśla trener Dwójki. - Myślę, że przede wszystkim będzie to dobre przetarcie przed kolejnym sezonem. Wtedy być może dojdą już szybko rozwijające się juniorki młodsze, a starsze dziewczyny zostaną i  będziemy już mieli zespół z prawdziwego zdarzenia. A jeśli do tego poprawią się kwestie finansowe, to pomyślimy o wysokich celach. 
Łomżanki w swojej drugoligowej grupie walczyć będą z zespołami z Kwidzyna, Lubicza, Giżycka i Wąbrzeźna. 
- Startujemy do ligi niejako z marszu. Nie mamy funduszy, żeby przeprowadzić jakąś konsultację wyjazdową czy zagrać sparing. Nawet z treningami w Łomży jest kłopot, bo cześć dziewczyn pracuje, cześć studiuje  i ciężko jest zebrać je wszystkie w jednym czasie. Ale ja jestem zahartowany i wierzę, że damy radę - podkreśla Niedbała. 

Pierwszy rywalem Dwójki będzie drużyna UKS-u Drwęca Lubicz. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 28 października na godz. 14.00, a odbędzie się ono w hali im. Olimpijczyków Polskich. Wstęp wolny, 

Skład oraz terminarz "Dwójki" na sezon 2012/13: 
Bałdowska Urszula Natalia, Bandzul Ewelina, Brzozowska Magdalena, Jabłońska Elwira, Kiełek Urszula, Konert Aneta, Muszyńska Edyta, Petkowska Aleksandra, Petkowska Daria, Ramotowska Anita, Ramotowska Martyna, Sobolewska Anna, Szczytkowska Wioleta, Szymborska Amanda, Tomaszewska Ewa, Walendziak Paulina, Zubrzycka Karolina. 

Terminarz: 
1. kolejka - 20-21.10.2012 - GUKS Dwójka Łomża - pauza 
2. kolejka - 27-28.10.2012 - Dwójka - UKS Drwęca-Nowar Lubicz 
3. kolejka - 17-18.11.2012 - MTS Kwidzyn - Dwójka 
4. kolejka - 01-02.12.2012 - Dwójka - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno 
5. kolejka - 15-16.12.2012 - MTS Giżycko - Dwójka 
6. kolejka - 26-27.01.2013 - Dwójka- pauza 
7. kolejka - 09-10.02.2013 - UKS Drwęca-Nowar Lubicz - Dwójka 
8. kolejka - 23-24.02.2013 - Dwójka - MTS Kwidzyn 
9. kolejka - 02-03.03.2013 - UKS Vambresia-Worwo Wąbrzeźno - Dwójka 
10. kolejka - 23-24.03.2013 - Dwójka - MTS Giżycko 

is

210204100642.gif

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę