Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Woda i ścieki od nowego roku też podrożeją

Mieszkańców Łomży czeka kolejna noworoczna podwyżka. Tym razem chodzi o wodę i ścieki. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji przesłało do prezydent odpowiedni wniosek. Woda ma zdrożeć o 4 grosze, ścieki o 20 groszy, a więc od nowego roku dostarczenie do mieszkań i domów 1m3 wody i odebranie ścieków miałby kosztować już 7,98 zł brutto.

Zgodnie z propozycją MPWiK podstawowa stawka opłaty za wodę dla gospodarstw domowych ma wynieść 3,01zł/m3 (dziś jest 2,97zł). Cena za odprowadzane ścieki zgodnie z przekazana prezydentowi propozycją wyniesie 4,97zł/m3 wobec 4,75zł teraz.
Jak mówi Gilbert Okulicz-Kozaryn, wiceprezes MPWiK, podwyżka nie jest duża, a według szacunków firmy oznacza, że miesięcznie czteroosobowa rodzina zapłacić o 2 złote więcej 

Zgodnie z prawem propozycja nowego cennika musi trafić pod obrady Rady Miasta. Wcześniej jednak prezydent sprawdza  czy wyliczenia MPWiK są właściwe. Jeśli tak – radni dużo w tej materii do powiedzenia i działania nie będą mieli – albo zgodzą się na propozycję, albo – co jest raczej mało prawdopodobne - uchwalą ceny niższe, ale zrekompensują to miejskiej spółce przyznając jej dotację z budżetu. Jeśli radni nie podejmą uchwały – a tak już bywało w historii – w życie i tak wejdzie nowy cennik.

210204100642.gif
cz
wt, 23 października 2012 08:52
Data ostatniej edycji: wt, 23 października 2012 08:55:47

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę