Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

To był prawdziwie tragiczny weekend

Nie miał nawet 18-lat ani prawa jazdy. W niedzielę po południu prowadzony przez niego ford mondeo, na łuku drogi w Wiźnie wypadł z jezdni i uderzył w słup energetyczny. Chłopak zginął na miejscu, a pasażer samochodu - o 18. lat starszy mężczyzn - z porozbijaną głową trafił do szpitala. Był to drugi śmiertelny wypadek tego weekendu w okolicach Łomży. Nocą z soboty na niedzielę zginął 22-latek potrącony przez samochód na drodze z Jeziorka do Piątnicy. Niestety wypadków było znacznie więcej. Przez weekend rannych zostało sześć osób. Niektórzy z nich to że jeszcze żyją mogą określać mianem cudu.

Do tragicznego w skutkach wypadku w Wiźnie doszło około 14.40. Jak podaje policja niespełna 18-letni mieszkaniec Niwkowa jechał fordem mondeo z Bronowa do Wizny. Wjeżdżając do te miejscowości stracił panowanie nad samochodem, wypał z jezdni i z ogromna siłą uderzył w stojący przy drodze słup energetyczny. Niestety młody kierowca zginął na miejscu. Jego pasażer 36-letni mężczyzna z urazem głowy – zidentyfikowano u niego złamania kości twarzoczaszki – trafił do łomżyńskiego szpitala. 
Niestety nie był to jedyny tragiczny wypadek w regionie. Pięć minut przed godziną 2.00 w nocy doszło do tragicznego w skutkach wypadku na trasie łączącej miejscowość Jeziorko z Piątnicą. Z dotychczasowych wstępnych ustaleń wynika, że kierujący oplem vectra 19-letni mieszkaniec Łomży oślepiony przez nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd potrącił idącego najprawdopodobniej środkiem pasa ruchu 22-letniego pieszego. W wyniku doznanych obrażeń ciała pieszy łomżanin zginął na miejscu.

Pijany zaszalał
Znacznie więcej szczęścia niż rozumu mieli za to młodzi ludzie jadący nocą drogą Nowogród – Zbójna. Jak podaje policja kilka minut przed godziną 23.00 w pobliżu miejscowości Dobry Las nieposiadający prawa jazdy 18-letni mieszkaniec pobliskiej miejscowości kierował fordem fiestą. Najprawdopodobniej na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze stracił panowanie nad pojazdem. Rozpędzony samochód, wpadł do rowu i tam koziołkował. W rezultacie tego zdarzenia rannych zostało troje pasażerów auta. Dwie 15-latki oraz ich starszy o 2 lata kolega z obrażeniami ciała zostali odwiezieni do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało, że był on nietrzeźwy. Urządzenie wykazało w wydychanym przez niego powietrzu 2 promile alkoholu.

Wypadki także w Łomży
Do dwóch wypadków doszło także w samej Łomży. W sobotę około 12.20 na Alei Legionów opel jadący w kierunku centrum uderzył w tył seata, który następnie uderzył w tył audi. Pasażerka z seata – 5-letnia dziewczynka z silnymi bólami brzucha trafiła ostatecznie do Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. 
Tego samego dnia wieczorem – ok.19.00 – 51-letni mężczyzna – jak podaje policja - wtargnął pod koła mazdy. Do wypadu doszło na ul. Wojska Polskiego w okolicach Parku. Mężczyzna doznał pęknięcia kości czaszki. 

Nauczycielowi udało się...
Niestety ciągle po naszych drogach jeżdżą pijani kierowcy. Policjanci informują, że w niedzielę wieczorem Piątnicy zatrzymano do rutynowej kontroli fiata, za którego kierownica jak się okazało siedział kompletnie pijany mężczyzna. Badanie wykazało, że ma aż 3,2 promila alkoholu w organizmie. Policja podaje, że mężczyzna z zawodu jest nauczycielem.

210204100642.gif
cz
pon, 22 października 2012 08:51
Data ostatniej edycji: pon, 22 października 2012 10:54:44

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę