Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Mistrz przy szachownicy...

Główne zdjęcie
Sahib Hasanov

Sahib Hasanov wygrał Otwarte Mistrzostwa Łomży w szachach szybkich. Przy szachownicach spędził niemal pięć godzin w trakcie których rozegrał 9 rund zdobywając 7.5 pkt. Wyprzedził Piotra Obiedzińskiego i Wojciecha Walewskiego, którzy zdobyli po 7.0 pkt. W organizowanym przez Klub Szachowy „MARATON” turnieju udział wzięły 32 osoby nie tylko z Łomży, ale także z Białegostoku, Ostrowi Mazowieckiej i Suwałk.

Większość zasiadających do szachownic to juniorzy i juniorki. I jak zauważa prezes „Maratona” Grzegorz Kotarski może niezbyt wielką, ale jednak niespodzianką był bardzo dobry wynik najlepszego z juniorów. Bartosz Kotarski, jako świeżo upieczony finalista Mistrzostw Polski Juniorów, potwierdził w tym turnieju, że awans uzyskał nieprzypadkowo. Zajął on bardzo wysoką 4. pozycję w klasyfikacji open (6.5 pkt), remisując w ostatniej rundzie z samym Mistrzem Sahibem Hasanovem i wygrywając swoją grupę wiekową chłopców do lat 14.
Bardzo dobrze wypadł również Piotr Niedbała, który z wynikiem 6.0 pkt wygrał grupę chłopców do lat 18 i zajął wysokie, 7. miejsce w klasyfikacji open.
- Prawdziwą rewelacją wśród juniorów była jednak zaledwie 10-letnia Zuzanna Kalinowska (MUKS Stoczek 45 Białystok) – podkreśla Grzegorz Kotarski. - Trenująca na co dzień pod okiem arcymistrza Tomasza Markowskiego szachistka, która w swojej grupie wiekowej zalicza się do ścisłej czołówki w kraju, wygrał oczywiście grupę dziewcząt do lat 10 i z wynikiem 5.5 pkt uplasowała się na bardzo wysokiej, jak na swój wiek, 8. pozycji w klasyfikacji generalnej. Wygrała ona również klasyfikację kobiet, wyprzedzając nawet dorosłe rywalki! - dodaje Kotarski.
Zuzanna Kalinowska zdobywając tytuł Mistrzyni Łomży do lat 10 pokonała reprezentująca K. Sz. Javena Hańcza Suwałki Deborę Choińską (5.0 pkt), oraz aktualną Mistrzynię Polski do lat 8 Monikę Marcińczyk z K. Sz. „MARATON” Łomża (5.0 pkt). 
- W tym miejscu trzeba dodać, że łomżanka jest o dwa lata młodsza od swoich rywalek z Białegostoku i Suwałk... - zauważa Kotarski
W grupie dziewcząt do lat 14 triumfowała Justyna Chojnowska (4.0 pkt). Taki sam wynik uzyskał najlepszy zawodnik w grupie chłopców do lat 10 - Piotr Salamoński.
Wszyscy juniorzy uczestniczący w Mistrzostwach otrzymali dyplomy, a najlepsi puchary, medale i nagrody rzeczowe, wśród których największym powodzeniem cieszyły się książki o tematyce szachowej.
Organizacja Otwartych Mistrzostw Łomży w szachach szybkich możliwa była dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Łomży oraz zaangażowaniu członków klubu, którzy bezinteresownie poświęcili swój czas, aby ten turniej miał należytą formę.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę