Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Łomżyńska Jesień ze sztuką i muzyką

Gwiazda kabaretu Artur Andrus, wybitna wokalistka jazzowa Anna Serafińska, śpiewający poezję Janusz Radek, indie rockowe Muchy oraz łomżyńska legenda blues rocka Browar Łomża to tylko niektóre z gwiazd tegorocznej Łomżyńskiej Jesieni Kulturalnej. Ta startuje już w przyszłym tygodniu i zakończy się dopiero po Barbórce. – Łomżyńska Jesień Kulturalna to sztuka na wysokim poziomie artystycznym, skierowana do ambitnego odbiorcy – podkreśla Roman Borawski, dyrektor organizującego imprezę Miejskiego Domu Kultury – Domu Środowisk Twórczych.

Kulturalną Jesień w Łomży zainauguruje Janusz Radek czyli kraina łagodności, w swoim autorskim programie, ale również światowymi przebojami. Stałym punktem programu są też Zaduszki Muzyczne, w których wspominamy artystów, którzy odeszli. W tym roku Anna Serafińska zaśpiewa utwory Jonasza Kofty oraz Agnieszki Osieckiej i myślę, że będzie to bardzo udany koncert. 
Młodszych fanów rocka na pewno ucieszą koncerty stoner rockowej sensacji z Warszawy, zespołu Leash Eye oraz promujących nową, przebojową płytę poznańskich Much. Jeszcze ciekawiej zapowiada się specjalny występ Browaru Łomża, najbardziej znanego w Polsce łomżyńskiego zespołu bluesowego i rockowego. 
– Nazywajmy to reaktywacją, bo jest to ponowne połączenie, po wielu latach, podstawowych muzyków Browaru Łomża i samo w sobie jest to już wydarzeniem – podkreśla Borawski. – Znakomitą próbkę ich umiejętności mieliśmy w czasie koncertu w ramach „Nocy Muzeów”, teraz będzie to okazja dla tych, którzy wtedy nie mogli być na tej imprezie.
Niewątpliwym wydarzeniem będzie występ popularnego konferansjera i artysty kabaretowego Artura Andrusa, którego płyta „Myśliwiecka”  bije rekordy powodzenia.
– Swego czasu Łomżyńska Jesień Kulturalna była mocno kojarzona z kabaretem – mówi Borawski. – Ta tradycja jest kontynuowana, bo w tym roku wystąpi w Łomży Artur Andrus.
Z gwiazdy kabaretu staje się on gwiazdą piosenki, wydał nową, bardzo popularną płytę i myślę, że warto przekonać się na własne oczy, jak na żywo radzi sobie na scenie. Myślę, że taki radosny akcent jesienią jest również potrzebny. 
Łomżyńska Jesień Kulturalna to nie tylko koncerty i kabaret. Będą również, jak co roku, spektakle teatralne – między innymi premiera nowego autorskiego przedstawienia „Państwo” oraz pokaz już znanej sztuki „Bruno Sznajder” Sławomira Mrożka  w wykonaniu Teatru Aktywnego z MDK – DŚT.
Organizatorzy przygotowują również dwie wystawy: fotograficzną oraz interdyscyplinarną. 
– Ciekawym akcentem będzie wystawa łomżyńskiego środowiska fotograficznego w Galerii Pod Arkadami – zapowiada Borawski. – Odbędzie się ona w ramach wspólnej prezentacji dokonań środowisk plastycznego i fotograficznego. Swoje prace zaprezentują zarówno fotograficy z dokonaniami i nagrodami oraz młodzi, ale mający się już czym pochwalić. 
Galeria Pod Arkadami działa raczej na pograniczu galerii promocyjnej i niszowej, bardziej artystycznej. W taką działalność wpisuje się wystawa interdyscyplinarna pracowni grafiki Polsko- Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Będziemy więc mieli okazję zobaczyć, co nowego dzieje się w świecie wysublimowanych technik graficznych – zarazem bardzo zaawansowanych technologicznie.

Wojciech Chamryk

210407125521.jpg

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę