Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Hurtownik narkotyków z Zambrowa i diler z Łomży

Główne zdjęcie
fot. KWP Białystok

Przejęte ponad 1,6 kilograma narkotyków i cztery zatrzymane osoby to efekt policyjnej akcji, która rozpoczęła się wczoraj w Podgórzu pod Łomżą. Właśnie tu do kontroli drogowej zatrzymano jadący z Zambrowa do Łomży samochód osobowy. Policjanci podejrzewali, że jadący nim 27-letni mężczyzna handluje narkotykami. I jak się okazało, podejrzenia były słuszne. W samochodzie znaleziono 15 gramów amfetaminy, ale to była tylko niewielka część narkotyków jakie miał mężczyzna.

Jak podaje Andrzej Baranowski, rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, bo to właśnie policjanci z wydziału kryminalnego tej komendy rozpracowali dilera, po przeszukaniu mieszkania w Zambrowie, które 27-latek wynajmował wraz z 23-letnią narzeczoną, znaleziono tam około 1,6 kg narkotyków: marihuany, amfetaminy i haszyszu o czarnorynkowej wartości przekraczającej 60 tysięcy złotych, oraz „pokaźną” gotówkę, która jak się podejrzewa, pochodziła z handlu środkami odurzającymi. 
Zarówno 27-latek, jak i jego narzeczona zostali zatrzymani i dziś mają usłyszeć zarzuty handlu narkotykami. 
Z policyjnych ustaleń wynika, że zabezpieczone narkotyki miały być rozprowadzane przede wszystkim na terenie powiatów łomżyńskiego i zambrowskiego.

Diler z Łomży
Andrzej Baranowski podkreśla, że policjantom udało się ustalić także do kogo adresowana była przesyłka 15 gramów amfetaminy znaleziona w samochodzie, którym podróżował diler. Odbiorcą miał być 21-letni mieszkaniec Łomży. On też został zatrzymany wczoraj i to „pechowo” na gorącym uczynku. Policjanci zatrzymali go w chwili gdy sprzedawał narkotyki 24-latkowi z Łomży, a w jego mieszkaniu funkcjonariusze odnaleźli kolejnych kilka gramów marihuany i amfetaminy. Obaj mężczyźni jeszcze dziś mają usłyszeć zarzuty. 21-latek handlu, a 24-latek posiadania środków odurzających. 

Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii posiadanie narkotyków zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za handel takimi substancjami grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku obrotu znacznymi ilościami takich środków sprawca w więzieniu może spędzić nawet 12 lat.

200829104429.jpg
cz
cz, 18 października 2012 14:14
Data ostatniej edycji: cz, 18 października 2012 20:19:54

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę