Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 06 grudnia 2023 napisz DONOS@

Dom starców po zakaźniaku?

Prezydent Czerniawski złożył wniosek do Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku o nieodpłatne przekazanie miastu budynku „szpitala zakaźnego” przy ul. Marii Skłodowskie-Curie w Łomży. W budynku, z którego wyprowadzane są szpitalne oddziały, miasto planuje stworzenie Zakładu Opiekuńczo Leczniczego i Zakładu Pilęgnacyjno-Opiekuńczego. Łącznie swoje miejsce mogłoby w nich znaleźć około 60 osób.

O planach stworzenia takiego ośrodka w „zakaźniaku” mówi się od dawna. Budynek niebawem opustoszeje bo zajmujący go Oddział Chorób Płuc i Gruźlicy, który przeniesiony zostanie do głównego budynku Szpitala Wojewódzkiego przy Alei Piłsudskiego. Władze szpitala i przedstawiciele władz województwa od  początku mówiły, że nie po to przenoszony jest oddział, aby budynek stał pusty i generował koszty i że chcą aby budynek dalej spełniał funkcje lecznicze, czy właśnie by w nim powstała placówka typu zakład opiekuńczo-leczniczy dla osób starszych, które teraz często zajmują miejsca na oddziałach w szpitalu.

O złożeniu wniosku o nieodpłatnym przekazaniu nieruchomości miastu właśnie pod takie przeznaczenie poinformował dziś prezydent Mieczysław Czerniawski. Według prezydenta  placówka miałaby być utrzymywana z środków z kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia.

cz
śr, 17 października 2012 18:09
Data ostatniej edycji: cz, 18 października 2012 09:49:42

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę