poniedziałek, 21 października 2019 napisz DONOS@

Hotelarskie plany (władz) Łomży

Dwie działki na których mają powstać hotele wystawiło na licytację miasto. Pierwsza to działka z wieżą ciśnień przy ulicy Sikorskiego, druga to niezabudowana działka przy ul. Rybaki, tuż obok kończonych właśnie bulwarów i portu. Obie działki łączy jeszcze to, że po raz kolejny trafiają pod młotek. Przetargi mają odbyć się na kilka dni przez Bożym Narodzeniem.

Wybudowana w połowie ubiegłego wieku wieża ciśnień ponownie szuka bogatego właściciela, który mógłby na początek uchronić ją przed katastrofą, a później tchnąć w nią nowe życie. Cztery lata temu taki się znalazł, ale ostatecznie z hotelowych planów nic nie wyszło, bo działka jaką miasto wydzieliło z wieżą była zbyt mała. Po dwóch latach przedsiębiorca zwrócił się wieżę miasta, a miasto mu pieniądze. 
Teraz ponownie miasto szuka kogoś kto weźmie  stanowiącą własność Miasta Łomży wieżę, ale już z blisko dwa razy większą działką, w użytkowanie wieczyste i zrealizuje tu hotelową wizję. Na nieruchomość wydana jest bowiem decyzja o warunkach zabudowy, przewidująca rozbudowę i przebudowę wieży ciśnień na zespół konferencyjny z częścią hotelową, restauracją i kawiarnią z tarasem widokowym wraz z budową urządzeń infrastruktury technicznej”. Cena wywoławcza całości – działki i wieży -  to 534 tys 283 zł netto czyli o około 1/3 więcej niż cena za jaka poszła wieża ciśnień w 2008 roku. 

Podobne przeznaczenie „zabudowa usługowa, której przedmiotem jest budowa budynku hotelowego z restauracją i SPA wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” ma także działka przy ul Rybaki 19, dla której miasto od lat szuka nabywcy. Tylko w tym roku przetarg na oddanie jej w użytkowanie wieczyste ogłaszany jest po raz trzeci. Niestety, mimo że działka jest wyjątkowo „dobrze” położona – z widokiem na dolinę Narwi i tuż nad kończonymi właśnie bulwarami i portem rzecznym dotychczas nie zgłosił się żaden chętny na jej zakup. Inwestorów nie skusiło ani zwiększenie działki, ani wiosenne znaczące obniżenie jej ceny z ponad dwóch do 1,56 mln zł. która w nowym przetargu została utrzymana. 

Co ciekawe mini hotelem ma być także Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło, na którego remont miasto ma otrzymać dotację unijną.


 
190904015236.gif
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę