Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Hotelarskie plany (władz) Łomży

Dwie działki na których mają powstać hotele wystawiło na licytację miasto. Pierwsza to działka z wieżą ciśnień przy ulicy Sikorskiego, druga to niezabudowana działka przy ul. Rybaki, tuż obok kończonych właśnie bulwarów i portu. Obie działki łączy jeszcze to, że po raz kolejny trafiają pod młotek. Przetargi mają odbyć się na kilka dni przez Bożym Narodzeniem.

Wybudowana w połowie ubiegłego wieku wieża ciśnień ponownie szuka bogatego właściciela, który mógłby na początek uchronić ją przed katastrofą, a później tchnąć w nią nowe życie. Cztery lata temu taki się znalazł, ale ostatecznie z hotelowych planów nic nie wyszło, bo działka jaką miasto wydzieliło z wieżą była zbyt mała. Po dwóch latach przedsiębiorca zwrócił się wieżę miasta, a miasto mu pieniądze. 
Teraz ponownie miasto szuka kogoś kto weźmie  stanowiącą własność Miasta Łomży wieżę, ale już z blisko dwa razy większą działką, w użytkowanie wieczyste i zrealizuje tu hotelową wizję. Na nieruchomość wydana jest bowiem decyzja o warunkach zabudowy, przewidująca rozbudowę i przebudowę wieży ciśnień na zespół konferencyjny z częścią hotelową, restauracją i kawiarnią z tarasem widokowym wraz z budową urządzeń infrastruktury technicznej”. Cena wywoławcza całości – działki i wieży -  to 534 tys 283 zł netto czyli o około 1/3 więcej niż cena za jaka poszła wieża ciśnień w 2008 roku. 

Podobne przeznaczenie „zabudowa usługowa, której przedmiotem jest budowa budynku hotelowego z restauracją i SPA wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną” ma także działka przy ul Rybaki 19, dla której miasto od lat szuka nabywcy. Tylko w tym roku przetarg na oddanie jej w użytkowanie wieczyste ogłaszany jest po raz trzeci. Niestety, mimo że działka jest wyjątkowo „dobrze” położona – z widokiem na dolinę Narwi i tuż nad kończonymi właśnie bulwarami i portem rzecznym dotychczas nie zgłosił się żaden chętny na jej zakup. Inwestorów nie skusiło ani zwiększenie działki, ani wiosenne znaczące obniżenie jej ceny z ponad dwóch do 1,56 mln zł. która w nowym przetargu została utrzymana. 

Co ciekawe mini hotelem ma być także Domek Pastora przy ul. Krzywe Koło, na którego remont miasto ma otrzymać dotację unijną.

210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę