Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Ewangelicka brama jak nowa

Główne zdjęcie
fot. UM Łomża

Dwa tygodnie przed terminem zakończył się remont bramy cmentarnej zabytkowego cmentarza komunalnego przy ul. Mikołaja Kopernika oraz naprawa około 36 metrów kamiennego muru biegnącego od tej bramy w kierunku Kaplicy Śmiarowskich – poinformował ratusz. Wczoraj odbył się odbiór prac, które rozpoczęły się jeszcze w sierpniu.

Remont klasycystycznej bramy ewangelickiej z 1879 r i muru był konieczny, gdyż w sierpniu ubiegłego roku, po obfitych opadach deszczu, brama odchyliła się od pionu, zaś jej filar przesuną się przy podwalinach w kierunku ulicy. Wtedy też przeprowadzono prace zabezpieczające i wzmocniono jej posadowienie. Natomiast w tym roku wykonano kompleksowy remont, którego koszt wyniósł niecałe 160 tys. zł. Prace wykonywała firma Andrzeja Wszeborowskiego, który specjalizuje się w renowacji starych budynków i pieczołowicie je odnawia.  On też wcześniej opracował projekt remontu zabytkowej bramy.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę