Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 27 lutego 2021 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi ze strony: www.radionadzieja.pl

Zmiana na stanowisku naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Łomży.

W niespełna pół roku po objęciu stanowiska zrezygnowała z tej funkcji Małgorzata Sawicka Kujawa. Prezydent rezygnację przyjął, ale jeszcze nie powołał nowego naczelnika. Nieoficjalnie mówi się, że ma to zrobić pierwszego lutego. Przypomnijmy Małgorzata Sawicka Kujawa została powołana na to stanowisko naczelnika wydziału oświaty, kultury i sportu Urzędu Miejskiego w Łomży 1 września 2004 roku, po tym jak dotychczasowy naczelnik Jerzy Łuba został dyrektorem I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki.

Nie udał się ogłoszony wówczas przez prezydenta konkurs na naczelnika łomżyńskiej oświaty. Do udziału w nim zgłosił siła się tylko jedna osoba, ale nie uzyskała ona aprobaty komisji i prezydenta. Sawicka Kujawa w konkursie udziału nie brała.

Oświata, to główna pozycja wydatkowa budżetu miasta. Łącznie z kulturą i sportem pochłania około połowy całego budżetu Łomży. Dziś największą bolączką tego działu jest przeprowadzenie zapowiedzianej przez wiceprezydenta ds. Oświaty Krzysztofa Choińskiego likwidacji gimnazjum nr 4. Prezydent chce szkołę połączyć z gimnazjum nr 3. Pomysł ten wzbudził dezaprobatę rodziców gimnazjalistów, którzy powołali nawet komitet protestacyjny. Bardzo sceptycznie nastawieni są także nauczyciele czwórki, którzy mimo zapewnień prezydenta obawiają się utraty miejsc pracy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę