Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Skandal! MPEC ściga ludzi za wpisy

Policjanci z wydziału kryminalnego zażądali od nas wydania adresów IP i danych kilku użytkowników forum wypowiadających się o łomżyńskim MPEC-u. Jak poinformowała policja, prowadzi ona na wniosek Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej sprawę „pod kątem pomówienia na portalu www.4lomza.pl”. Ryszard Fiedorowicz, wiceprezes MPEC, do którego zadzwoniliśmy, aby dowiedzieć się, o co chodzi, stwierdził, że „nie będziemy na ten temat rozmawiać” i poprosił o pytania na piśmie. Odpowiedział w zasadzie tylko na jedno: „Cel wniosków - ustalenie tożsamości pewnych osób wypowiadających się na forum w dziale POLITYKA w zakresie dotyczącym naszego przedsiębiorstwa.” Kierownictwo MPEC chce poznać użytkowników: „rzepicha”, „maruda”, „jarekducha”, „inżynieriada”, „belfer”, „heater” i „fedor”.

Siedmiu użytkowników, których dane mamy udostępnić, ostatnio – od od kwietnia do października – pisało zazwyczaj po naszych artykułach - o MPEC. Czasami były to tylko pytania. Na przykład  rzepicha po artykule pt. „ŁSM: MPEC wprowadza opinię publiczną w błąd” pytał:  „zgodnie z artykulem na GLOWNEJ STRONIE PORTALU -----------------PYTAM SIE!!!!!!!!!!!!! KTO KOGO WPROWADZA W BLAD??? GDZIE JEST PRAWDA????? CZEKAM NA WYPOWIEDZI MPEC I SPOLDZIELNI MIESZKANIOWEJ??? CZYZBY LICZYDLA MIELISCIE INNE???!!!!!!!!!!!!!”
Ten wpis zamieściliśmy w pytaniach skierowanych do MPEC. Fiedorowicz odpisał, że żaden z wniosków nie zawiera cytatu zamieszczonego przez Pana Redaktora”, ale jest on na pierwszym miejscu listy, którą otrzymaliśmy od policji. 
W tym samym wątku wypowiedział się także znajdujący się na liście do ujawnienia „fedor”, który napisał: „A tak sprywatyzować może ten bajzel? To byłoby rozwiązanie. Musimy uwierzyć w to że prywatny właściciel bedzie należycie dbał o swoich konsumentów, niż ten miejski (niczyj) właściciel szastajacy naszymi pieniędzmi. Tajemnicą poliszynela jest to że MPEC i inne tego typu miejskie firmy to państwa w państwie. Czas to zmienić.”
Maruda cytuje fragment artykułu o przyznanych przez prezydenta Czerniawskiego wysokich nagrodach dla kierownictwa MPEC „Wysokie nagrody w MPEC…, a w planach podwyżka opłat” linkuje artykuł i opatruje go swoim komentarzem: „A nie dawniej jak miesiąc temu tak zapeniali że nic takiego nie będzie miało miejsca:):)
Tak szczegbółowo wyliczali jakie to ponoszą potężne koszty zakupu tego piasku ktrym nas ogrzewaja:):):)
JEDNYM SŁOWEM BANDA ZŁODZIEJI I OSZUSTÓW !!!!!!!!”

Najwięcej bo aż trzy (groźne?) wpisy o MPEC opublikował jarekducha, który jest m.in. autorem wątku „Jak MPEC Lomza zdziera z emerytow , rencistow i bezrobotnych”. Pyta on m.in. czy wobec spadku cen węgla na światowych runkach mieszkańcy Łomży mogą liczyć na obniżki cen ciepła.    
Belfer wypowiedział się w tym wątku: „Jak MPEC Lomza zdziera z emerytow , rencistow i bezrobotnych!!!!!!!!!!! Oni ze wszystkich zdzierają, więc czemu wyliczyłeś tylko ich, czyżby prowokacja?” I to wystarczyło aby kierownictwo MPEC zechciało poznać jego tożsamość. 
Podobnie można chyba potraktować wpis autora o nicku: inżynieriada, który na wstępie swojej wypowiedzi dziękował Panu Ryszardowi Fiedorowiczowi, „ponieważ zauważyłem, iż nasze słowa nie pozostają bez odpowiedzi. Na stronie MPECu w dziale komentarze można zobaczyć, czy nasze opinie są słuszne czy nie?(...)”
Pewnym podsumowaniem tekstu niech będzie „podejrzany” wpis heater-a z 3 sierpnia w wątku „Jak MPEC Lomza zdziera z emerytow , rencistow i bezrobotnych”: 
„Sięgnąłbym dalej do władz miasta. Wcale nie dziwię się takiej postawie całego Zarządu MPEC gdyż cała trójca jest w wieku około emerytalnym.
M. Mielcarek ur 08.09.1951 (61 lat) czyli około 4 lat działalności gdzie jest w okresie ochronnym niczym żubr w Białowieży,
J. Cwalina ur. 07.08.1951 (61 lat) OSIĄGNĘŁA JUŻ WIEK EMERYTALNY!!!
R.Fiedorowicz ur. 03.04.1955 (57 lat) młodzian w tym towarzystwie.
Taki zestaw nie gwarantuje żadnych innowacyjnych pomysłów gdyż główny cel to dotrwanie do emerytury.
PORA NA ZMIANY PANIE PREZYDENCIE ZAMIAST MYDLIĆ OCZY LUDZIOM PRYWATYZACJĄ I KORZYŚCIAMI Z NIEJ WYNIKAJĄCYMI. JAK WSKAZUJE DOŚWIADCZENIE ŻADNA PRYWATYZACJA W POLSCE NIE PRZYNIOSŁA KORZYŚCI SPOŁECZEŃSTWU, A WRĘCZ PRZECIWNIE. 
KORZYŚCI UZYSKIWALI LUDZIE, KTÓRZY PRYWATYZOWALI POSZCZEGÓLNE PODMIOTY W ZAMIAN ZA RÓŻNEGO RODZAJU KORZYŚCI.
GRUNT JEST WIĘC WYJĄTKOWO GRZĄSKI.”


P.S. To nie pierwszy raz gdy organy ścigania zwracają się o ujawnienie danych użytkowników forum w związku z prowadzonymi najprzeróżniejszy postępowaniami. Liczyć to można w dziesiątkach jeśli nie setkach. Jednak żaden z dotychczasowych wniosków nie był taki i tak argumentowany jak zrobił wiceprezes Ryszard Fiedorowicz. Po co kierownictwo MPEC chce poznać „tożsamości pewnych osób”?

210407125521.jpg
cz
pt, 12 października 2012 16:15
Data ostatniej edycji: pt, 12 października 2012 16:41:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę