Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

„Jedynka” powraca na drugoligowe parkiety

Główne zdjęcie
Zdjęcia z treningu który w środę 10 października rozegrały łomżanki.

Siatkarki UKS-u AZS „Jedynka” PWSIiP Łomża w Piasecznie zmierzą się z LKS-em Perła Złotokłos rozgrywając, po latach prezerwy swój pierwszy mecz w II lidze. Dla zespołu prowadzonego od wielu lat przez trenera Mirosława Skawskiego będzie to drugie podejście do drugoligowych rozgrywek. W sezonie 2007/08 łomżanki grały na tym poziomie, ale nie zdołały utrzymać się. Tym razem ma być inaczej. - Uważam, że teraz mamy zdecydowanie lepszy zespół niż poprzednio - mówi trener Skawski. - Frycowe już zapłaciliśmy, teraz spróbujemy podejść do tej II ligi nieco mądrzej.

Trener Skawski podkreśla, że dziś jest większy potencjał jeśli chodzi i warunki fizyczne i wyszkolenie techniczne. 
- Drużyna z sezonu 2007/08 była młoda, niedoświadczona – mówi Skawski.
I rzeczywiście zespół Jedynki wydaje się być mocniejszy niż kilka lat temu. Oprócz zawodniczek, które grały poprzednio w II lidze takich jak Patrycja Karpińska, Milena Skowrońska czy Natalia Śleszyńska, w kadrze znajdują się trzy siatkarki występujące ostatnio w Nike Ostrołęka - Agnieszka Niedbajło, Anna Niedbajło, Klaudia Stepnowska oraz trzy utalentowane zawodniczki z Iławy - Monika Gromadzka, Katarzyna Dębińska i Rita Łapacz. W Jedynka zgłosiła do rozgrywek aż 14 siatkarek.
- Skład mamy szeroki, więc uważam, że trener będzie miał duże pole manewru jeśli chodzi o zestawienie wyjściowej szóstki - mówi prezes Jedynki, Kazimierz Kuligowski. 
Jedynym problemem łomżanek może być brak zgrania.
- Treningi wznowiliśmy dopiero na początku września, a tym składem gramy nieco ponad dwa tygodnie. Uważam, że czeka nas dużo pracy, ale jeśli zabierzemy się ostro do roboty to powinno być dobrze - zaznacza Skawski - Celem jaki postawiliśmy sobie na ten sezon jest utrzymanie się w lidze. Chciałbym, żebyśmy grali bez presji, a wtedy wyniki przyjdą same. Nie znam potencjału innych drużyn i realnie o naszych szansach będę mógł coś więcej powiedzieć po kilku meczach. 
Oprócz łomżanek, w 3 grupie II ligi zagrają również Imtech AZS Politechnika Warszawska, AZS Lingwistyczna Szkoła Wyższa Warszawa, ŁMLKS Łaskovia Łask, KS AZS AWF UKSW Warszawa, UKS Ozorków, ŁKS Commercecon Łódź, AZS UMCS Lublin i LKS Perła Złotokłos. I właśnie ten ostatni zespół będzie pierwszym rywalem Jedynki. To spotkanie odbędzie się w sobotę, 13 października w hali sportowej w Piasecznie o godz. 16.00. A pierwszy meczu u siebie nasze zawodniczki rozegrają w sobotę, 20 października o godz. 16. Wtedy to w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 podejmować będą ekipę AZS-u UMCS Lublin. 

Terminarz Jedynki w I rundzie: 
1. kolejka - 13 października - LKS Perła Złotokłos (wyjazd) 
2. kolejka - 20 października - AZS UMCS Lublin (dom) 
3. kolejka - 27 października - AZS Politechnika Warszawska (wyjazd) 
4. kolejka - 3 listopada - AZS LSW Warszawa (dom) 
5. kolejka - 10 listopada - pauza 
6. kolejka - 17 listopada - Łaskovia Łask (wyjazd) 
7. kolejka - 24 listopada - AZS AWF UKSW Warszawa (dom) 
8. kolejka - 1 grudnia - UKS Ozorków (wyjazd) 
9. kolejka - 8 grudnia - ŁKS Łódź (dom) 

is

210305125821.png

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę