Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Zlikwidują sądy i prokuratury nie tylko najmniejsze

Zniknie 16 jednostek prokuratury, a ponad 40 zostanie przekształconych w ośrodki zamiejscowe – pisze Rzeczpospolita informując, że specjalny zespół powołany w Prokuraturze Generalnej do przygotowania reformy na mapie administracyjnej prokuratury zakończył już prace. Reforma obejmie w sumie 57 jednostek w kraju czyli najmniejsze prokuratury mające od trzech do pięciu etatów prokuratorskich, ale nie tylko one są zagrożone.

„Rzeczpospolita” podaje, że w Polsce zlikwidowanych ma być nie tylko 11 najmniejszych prokuratur rejonowych, ale ten los podzielą też trzy ośrodki zamiejscowe prokuratur rejonowych i dwa prokuratur okręgowych. Kolejne 41 prokuratur rejonowych zostanie przekształconych w ośrodki zamiejscowe większych jednostek.

Łomżyńskie prokuratury zawsze były zaliczane do grupy małych. W Kolnie i Zambrowie etatów orzeczniczych są po trzy, w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem po pięć. Powyżej progu jest tylko Prokuratura Rejonowa w Łomży, która ma 14. etatów orzeczniczych.

Powód reorganizacji prokuratur? To między innymi dostosowanie do nowej mapy sądownictwa, która zacznie obowiązywać od 1 stycznia 2013 roku. Przypomnijmy, tydzień temu  Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, podpisał zarządzenie znoszące od nowego roku 79 sądów rejonowych w Polsce. Dwa likwidowane sądy rejonowe w Grajewie i Wysokiem Mazowieckiem są w tzw. w łomżyńskim okręgu sądowym. Po wejściu w życie tych zapisów Sąd Okręgowy w Łomży swym zasięgiem obejmowałby tylko dwa sądy rejonowe w Łomży i Zambrowie i już pojawiają się głosy że okręg będzie za mały aby się utrzymać.

Ostateczną decyzję o tym ile prokuratur zniknie i czy w tej grupie będą łomżyńskiej, podjąć ma... minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

210305125821.png
cz
pt, 12 października 2012 08:06
Data ostatniej edycji: pt, 12 października 2012 13:34:42

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę