Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 15 maja 2021 napisz DONOS@

Park Przemysłowy w Łomży już „kluczowy”.

Zarządu województwa podlaskiego zdecydował o wpisaniu projektu „Park Przemysłowy Łomża” na podstawową listę projektów kluczowych realizowanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego 2007-2013. - Oznacza to, że po przygotowaniu dokumentacji i spełnieniu wymogów formalnych, ma szansę otrzymać unijną dotację – podaje Urszula Arter z Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku.

Projekty kluczowe to projekty o szczególnym znaczeniu dla lokalnych społeczności, a tym samym kluczowe z punktu widzenia rozwoju regionu. Wybierane są przez władze województwa „w drodze szerokich konsultacji” i na ich realizację z góry zabezpiecza się określone środki. W Łomży dotychczas zrealizowano cztery takie – trzy miasta: budowa pływalni przy ul. Wyszyńskiego, modernizacja stadionu przy ul. Zjazd i przebudowa głównych ulic: Piłsudskiego, Legionów i Spokojnej, oraz jeden Kurii Biskupiej obejmujący m.in. przebudowę sali widowiskowej w szkołach katolickich przy ul. Sadowej i budowę Muzeum Diecezjalnego. 
Park Przemysłowy Łomża miałby powstać w ciągu najbliższych trzech lat (do maja 2015r.) na badzie dawnych warsztatów Zespołu Szkół Drzewnych przy ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166. Szacowana wartość inwestycji to 21 mln zł, a miasto wnioskowało o unijną dotację rzędu 17,5 mln zł. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę Inkubatora Przedsiębiorczości. Budynek ma dysponować trzydziestoma pomieszczeniami biurowymi o powierzchni 15 i 30 m kw. Znajdą się w nim także m.in. pracownia informatyczno-multimedialna, sale przeznaczone dla usług call center i business process outsourcing oraz sala szkoleniowa. Zgodnie z założeniami dzięki powstaniu Parku Przemysłowego w Łomży pracę znajdzie 20 osób, a z jego usług skorzystać będzie mogło 20 przedsiębiorstw.

cz
cz, 11 października 2012 16:23
Data ostatniej edycji: pt, 12 października 2012 13:38:37

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę