Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Szczech ustępuje! Koniec protestu w MPK

Główne zdjęcie
Przesiadka pasażerów w bazie MPK.

„To co zamierzaliśmy osiągnęliśmy” - mówi Mirosław Bobowski szef Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność przy MPK w Łomży. Po południu związek zakończył trwający od rana protest. Bezpośrednim powodem tego było przyniesione przez dyrektora MPK Bogusława Szczecha do Komisji Zakładowej "S" pisma jakie złożył do prezydenta Łomży o zmianę jego stanowiska pracy z dyrektora na głównego specjalistę. W ocenie związkowców to otwiera drogę do powołania Janusza Nowakowskiego na nowego dyrektora MPK. Ratusz potwierdza, że takie pismo dyrektora Szczecha wpłynęło do prezydenta. - „Decyzję w tej sprawie Prezydent podejmie w najbliższych dniach” - podaje Łukasz Czech.

W piśmie dyrektora Szczecha do prezydenta, które – jak miał mówić związkowcom - zostało uzgodnione z prezydentem, prosi on o „przeniesienie na stanowisko głównego specjalisty w MPK na czas określony do 30 listopada 2012 roku. Wynagrodzenie pozostaje bez zmiany miejsca zatrudnienia od 18 X 2012 roku.”

Związkowcy podają, że na zakończenie protestu miało wpływ także ujawnienie przez prezydenta Czerniawskiego, podczas przedpołudniowej konferencji prasowej, że do ratusza wpłynął projekt budżetu MPK na przyszły rok z deficytem bliskim 400 tys zł, oraz zapewnienie, że będzie on konsultowany jeszcze ze związkami zawodowymi. 

Odnosząc się do prezydenckich zarzutów dotyczących legalności akcji protestacyjnej Mirosław Bobowski, szef Komisji Zakładowej która wezwała pracowników do protestu powiedział: „kierując się zdrowym rozsądkiem uważaliśmy, że akcja protestacyjna była legalna”.

Zobacz także:

 

210305125821.png
cz
cz, 11 października 2012 15:19
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2012 16:31:07

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę