Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Protest w MPK...

Główne zdjęcie
Transparent na bramie zakładu

Biało-czerwone wstążki i kartki z napisem „akcja protestacyjna” w autobusach komunikacji miejskiej w Łomży - to widoczny znak protestu jaki rano rozpoczęli pracownicy MPK. Oflagowano także bazę zakładu przy ul. Spokojnej, a szef komisji zakładowej NSZZ „Solidarność” rozpoczął głodówkę. - Rano zgłosił się jeden z kierowców i zadeklarował, chęć przyłączenia się do mojej głodówki – mówi Mirosław Bobowski. - Pewnie zacznie po południu – dodaje. Związkowiec mówi, że akcja protestacyjna będzie prowadzona do skutku to znaczy do czasu aż wreszcie pojawi się ktoś kto będzie miał pełne prawa do rozmów i decydowania o przyszłości miejskiego zakładu budżetowego.

Mirosław Bobowski
Mirosław Bobowski
Biało-czerwona wstążka i kartka informują o proteście w MPK
Biało-czerwona wstążka i kartka informują o proteście w MPK

Sytuacyjna z tym kierownictwem jest skomplikowana. Dyrektor Bogusław Szczech, który za kilka miesięcy przechodzi na emeryturę, przez ostatnich parę miesięcy był na urlopie, a jego zastępca jest na „dłuższym” zwolnieniu lekarskim. Wskazany przez prezydenta jako kandydat na nowego dyrektora MPK Janusz Nowakowski, w piątek otrzymał pełnomocnictwa do kierowania zakładem, ale – jak mówi - tylko gdy „trwale” nie ma w nim prawdziwych dyrektorów. Tymczasem Bogusław Szczech, który dziś wrócił do pracy - na dwa tygodnie bo później znowu ma urlop - utrzymuje, że MPK kieruje i decyduje Nowakowski, który nota bene jest na urlopie. 
- Domagamy się niezwłocznego powołania nowego dyrektora MPK – mówi Mirosław Bobowski, przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” przy Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacji w Łomży.

Sprawa jest tym bardziej pilna, że w ciągu kilku najbliższych dni musi zostać przygotowany budżet MPK na przyszły rok, ale dziś nie ma komu nad nim pracować.

210305125821.png
cz
cz, 11 października 2012 09:26
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2012 11:17:50

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę