Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 13 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Zaczyna się „Rok Wiary”... czas nawrócenia

Główne zdjęcie
Stary krzyż

„Podwoje wiary są dla nas zawsze otwarte. Wprowadzają nas one do życia w komunii z Bogiem i pozwalają na wejście do Jego Kościoła” - napisał Ojciec Święty Benedykt XVI w Liście apostolskim Porta fidei. Dziś, w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Watykańskiego II i w dwudziestą rocznicę ogłoszenia Katechizmu Kościoła Katolickiego, w całym Kościele Katolickim rozpoczyna się Rok Wiary. W Łomży uroczyste diecezjalne rozpoczęcie Roku Wiary odbędzie się w najbliższą sobotę. Specjalnej Mszy świętej w Katedrze, w koncelebrze około stu księży, przewodniczyć będzie ksiądz kardynał Giovanni Battista Re z Watykanu. O liczny udział w tej uroczystość apeluje biskup Tadeusz Bronakowski: „niech wasza liczna obecność w Katedrze będzie znakiem głębokiego przeżywania wiary w życiu osobistym i odpowiedzialności za świadectwo życia wspólnotowego”.

Ojciec Święty Benedykt XVI, od początku pontyfikatu powtarzał, że zależy mu aby Kościół odnalazł na nowo drogi wiary i rozniecił w sobie „radość i odnowiony entuzjazm spotkania z Chrystusem”. Rok Wiary ma być okazją do autentycznego i nowego nawrócenia do Chrystusa oraz zaangażowania misyjnego na rzecz nowej ewangelizacji.  Benedykt XVI zachęca wiernych do czytani Katechizmu Kościoła Katolickiego. Stwierdza, że właśnie Katechizm jest jednym z najważniejszych owoców Soboru watykańskiego II. Lektura Katechizmu Kościoła może pomóc nam odnowić, przypomnieć sobie całą treść wiary. Papież wyraża oczekiwanie, że Rok Wiary „rozbudzi w każdym wierzącym aspirację do wyznawania wiary w jej pełni”.

Rok Wiary zakończy się 24 listopada 2013 roku, w uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Kościele w Polsce przeżywanie Roku Wiary będzie uwzględniać przygotowania do 1050 rocznicy Chrztu Polski, a w Kościele Łomżyńskim do jubileuszu 90 rocznicy powstania Diecezji.

cz
cz, 11 października 2012 08:14
Data ostatniej edycji: cz, 11 października 2012 08:17:30

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę