Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

„Domek Pastora” w Łomży wreszcie doczeka się remontu

Niemal trzema milionami złotych dofinansowany zostanie remont zabytkowego Domku Pastora przy ul. Krzywe Koło w Łomży. Pieniądze mają pochodzić z funduszy unijnych. Złożony przez samorząd miasta projekt został wysoko oceniony przez ekspertów i jak mówi Jacek Piorunek członek zarządu województwa podlaskiego przyznanie dofinansowania jest tylko formalnością. Pieniądze „na rozwój atrakcyjności turystycznej regionu” ma otrzymać także m.in. powiat wysokomazowiecki (ponad 10 mln zł) oraz władze Grajewa na budowę basenu i Muzeum Mleka (niemal 10 mln zł).

W ramach dofinansowanego z środków unijnych projektu w Domku Pastora w Łomży - budynku dawnej plebanii kościoła ewangelicko-augsburskiego – w ciągu najbliższych dwóch lat ma powstać centrum aktywności turystycznej i kulturalnej. 
„Przebudowa budynku będzie polegała na jego adaptacji na potrzeby pełnienia nowych funkcji – z zakresu turystyki, kultury, z dopuszczeniem funkcji gastronomicznej i hotelowej” - informuje Urząd Marszałkowski. Całkowita wartość projektu sięga niespełna 3,5 mln zł a niemal 3 mln zł ma wynieść dotacja unijna. 
Zgodnie z wnioskiem w budynku powstanie sześć miejsc noclegowych, a stałą pracę znajdą tu trzy osoby. Ratusz szacuje, że rocznie pięć tysięcy turystów będzie korzystało z systemu rezerwacji i informacji turystycznej, bo w ramach projektu mają zostać ustawione także zakup pięciu infomatów turystycznych.

W ramach tego samego działania wielomilionowe dotację mają otrzymać także powiat wysokomazowiecki (dotacja 10 368 324,51 zł) na „stworzenie warunków wzrostu ruchu turystycznego na terenie Powiatu Wysokomazowieckiego poprzez budowę infrastruktury turystyki kwalifikowanej” oraz Miasto Grajewo (9 372 435,26zł), które planuje budowę basenu i wspólnie z Mlekpolem pierwsze w kraju Muzeum Mleka.

200829104429.jpg
cz
wt, 09 października 2012 12:19
Data ostatniej edycji: wt, 09 października 2012 13:41:04

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę