Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Ogłosił konkurs, sam w nim wystartował i wygrał...

Sławomir Grygo, od czerwca pełniący obowiązki dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Łomży, wygrał konkurs na zastępcę dyrektora tej placówki. W piątek ogłosił to prezydent Mieczysław Czerniawski, a dziś komunikat o rozstrzygnięciu konkursu podpisała, szefująca komisji, wiceprezydent Mirosława Kluczek. Ciekawostką jest to, że to właśnie Grygo ogłosił konkurs, powołał komisję rekrutacyjną, która rozstrzygała kto jest najlepszym kandydatem i początkowo stał nawet na jej czele...

Przed wakacjami, w związku z przeciągająca się chorobą dyrektora Zbigniewa Sasinowskiego (zaniemógł on w połowie maja, gdy po kontroli w placówce prezydent przedstawił mu trzy możliwości: zostanie na stanowisku, złoży rezygnację lub prezydent da mu wypowiedzenie z pracy, z należną odprawą, bo jest zatrudniony na stałe i „takie wypowiedzenie trzeba będzie odpowiednio uzasadnić), prezydent Mieczysław Czerniawski cofnął mu pełnomocnictwo do kierowania Miejskim Ośrodkiem Sortu i Rekreacji w Łomży i powierzył obowiązki dyrektora MOSiR jednemu z pracowników Ośrodka Sławomirowi Grygo. 
Na początku sierpnia p.o. dyrektora MOSiR Sławomir Grygo ogłosił zapowiadane wcześniej przez prezydenta konkursy na kierownicze stanowiska w tej placówce: zastępcy dyrektora i kierownika pływalni przy ul. Wyszyńskiego. Dopytywany w piątek o wyniki konkursu na zastępcę dyrektora MOSiR prezydent Czerniawski ujawnił, że już jest po i że wygrał go właśnie pełniący obowiązki dyrektora Sławomir Grygo. Dopiero jednak dziś szefująca komisji rekrutacyjnej, zastępca prezydenta Mirosława Kluczek, podpisała informację o decyzji komisji rekrutacyjnej, a informacja ta znalazła się w BIP-ie miejskiej placówki.
„Komisja Rekrutacyjna na posiedzeniu w dniu 12 września 2012 roku i wysłuchaniu kandydata na stanowisko Zastępcy Dyrektora MOSiR w Łomży postanowiła jednogłośnie rekomendować Pana Sławomira Grygo.”
Anna Sobocińska, rzecznik prasowy prezydenta, potwierdza, że to pełniący obowiązki dyrektora MOSiR Sławomir Grygo ogłosił konkurs na zastępcę dyrektora i powołał komisję rekrutacyjną, na której czele początkowo sam stanął. 
- W trakcie pan Grygo zawiadomił prezydenta o zamiarze wystartowania w tym konkursie, dlatego prezydent na przewodniczącego komisji wyznaczył panią Mirosławę Kluczek – mówi Sobocińska.  
- W ostatniej fazie zdecydowałem się na wystartowanie w tym konkursie – mówi Grygo, tłumacząc  że od kilku miesięcy jest w swoistym zawieszeniu. Przed powierzeniem mu obowiązków dyrektora był  zatrudniony w MOSiR na pół etatu na stanowisku menadżera sportu.
Grygo formalnie dalej jest p.o. dyrektora. W związku z dłuższą „uzasadnioną” nieobecnością w pracy dyrektora Sasinowskiego, prezydent przedłużył mu powierzone w czerwcu na trzy miesiące pełnomocnictwa. Kiedy zostanie zastępcą dyrektora?
„Propozycja Komisji Rekrutacyjnej zostanie przedstawiona Dyrektorowi MOSiR w Łomży do akceptacji” - czytamy w  informacji Mirosławy Kluczek o wynikach konkursu na zastępcę dyrektora.
- Ja na pewno się na zastępcę dyrektora nie powołam – mówi Grygo. - Musi to zrobić dyrektor, a jak mnie nie powoła to odejdę – dodaje zaznaczając, że obecne zwolnienie lekarskie dyrektora Sasinowskiego ważne jest do końca października. 

W przypadku konkursu na kierownika pływalni (początkowo pojawiły się wątpliwości odnośnie żądanych od kandydatów wymagań, a konkurs ostatecznie powtórzono) - wczoraj  p.o. dyrektora MOSiR Sławomir Grygo ogłosił, że procedura naboru na to stanowisko się zakończyła, i w jej wyniku została wybrana do zatrudnienia pani Ewa Gąsiorowska z Łomży.

cz
wt, 09 października 2012 12:10
Data ostatniej edycji: wt, 09 października 2012 15:22:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę