Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 15 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Dziś jeszcze nie staną przed sądem...

Przed sądem w Ostrowi Mazowieckiej nie rozpocznie się dziś proces byłego prezydenta Łomży Jerzego B. i jego pierwszego zastępcy Marcina S. - Sprawa będzie wywołana, ale się nie odbędzie, bo do sądu nie dotarła zwrotna informacja, że pokrzywdzony odebrał zawiadomienie - poinformowano nas w sekretariacie wydziału karnego Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej dodając, że o takim obrocie sprawy zostali już powiadomieni obrońcy oskarżonych. Pod koniec ubiegłego roku akt oskarżenia przeciwko byłym włodarzom miasta skierowała prokuratura Okręgowa w Białymstoku. Śledczy dopatrzyli się nieprawidłowości prezydentów przy obrocie miejską działką przy ul. Poligonowej.

Prokuratura oskarża byłego prezydenta Łomży i jego zastępcę o popełnienie przestępstw urzędniczych polegających na niedopełnieniu obowiązków i przekroczeniu uprawnień. Miało do nich dojść w 2005 i 2007 roku w związku z transakcjami miejską działką przy ul. Poligonowej. W ocenie prokuratury niezgodnie z obowiązującymi przepisami prawa oddano ją konkretnemu przedsiębiorcy, najpierw w najem, a następnie w użytkowanie wieczyste, czym działali na szkodę Miasta Łomża oraz przysporzyli korzyści majątkowej innej osobie. Grozi im nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 
Już wcześniej Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku prawomocnie orzekł, że przyjęta na wniosek prezydenta uchwała Rady Miasta Łomża ze stycznia 2007 roku zezwalającą na sprzedaż bez przetargu tej działki  była niezgodna z prawem. 

Dodajmy, że tym samym aktem oskarżenia objętych jest jeszcze kilka innych spraw przede wszystkim byłego wiceprezydenta Marcina S, a na ławie oskarżonych ma zasiąść także dwóch innych urzędników łomżyńskiego ratusza.

zobacz: Działali na szkodę Miasta Łomża

210407125521.jpg
cz
pon, 08 października 2012 09:19
Data ostatniej edycji: pon, 08 października 2012 09:33:24

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę