Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 11 kwietnia 2021 napisz DONOS@

Mecze dobre, ale punktów brak

Główne zdjęcie
Dong Rui Fang

Dwa mecze w dwa dni rozegrały tenisistki stołowe AZS-u PWSIP Wałkuscy Łomża. Najpierw w poniedziałek, 1 października podopieczne trenera Wacława Tarnackiego uległy w Polkowicach miejscowemu MKSTS-owi 0:3, a we wtorek minimalnie przegrały w Sochaczewie z wicemistrzem Polski, SKTS-em 2:3.

W Polkowicach z powodów zawodowych nie mogła wystąpić Dong Rui Fang, która od początku sezonu była mocnym punktem łomżyńskiego zespołu. Zamiast niej szansę gry otrzymała Weronika Łuba. Niestety najpierw Ren Bingran uległa 0 : 3 grającej na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich reprezentantce Polski Katarzynie Grzybowskiej. Później Magdalena Sikorska uległa Agacie Pastor.
- Magda ma wyraźnie kompleks Pastor, bo w całej karierze jeszcze nie udało jej się z nią wygrać - podkreślił trener Tarnacki. 
Jako trzecie do stołu podeszły Weronika Łuba i Natalia Michorczyk. To spotkanie było zdecydowanie najbardziej wyrównane spośród wszystkich. Po przegraniu pierwszej partii do 8, dwie kolejne zapisała na swoim koncie łomżanka. Gdy w IV secie Łuba prowadziła już 4:1 wydawało się, że akademiczki jeszcze spróbują powalczyć w starciu z Polkowicami. Niestety końcówka partii należała do Michorczyk, która wygrała także tiebreaka i całe spotkanie 3:2. 
- Wynik 0:3 nie oddaje tego co działo się przy stole. Gry były ładne, ciekawe, trzymające w napięciu. Niestety dla nas w końcówkach setów więcej zimnej krwi zachowywały rywalki i stąd nasza porażka - ocenił Tarnacki. 

Po porażce z MKSTS-em łomżanki wzmocnione już Fang udały się do Sochaczewa, by tam zmierzyć się z wicemistrzem Polski. Ten pojedynek, mimo teoretycznie dużo mocniejszego przeciwnika był zdecydowanie bardziej wyrównany. W pierwszej grze zmierzyły się dwie zawodniczki z kadry Polski - Natalia Partyka i Magdalena Sikorska. W trzech setach wygrała ta pierwsza, ale dużą przewagę miała tylko w pierwszej partii. W dwóch kolejnych gra była bardziej wyrównana. Potem do rywalizacji przystąpiły Fang i inna kadrowiczka, Magdalena Szczerkowska. Utalentowanej reprezentantce Polski jeszcze sporo brakuje do poziomu, jaki prezentuje „łomżyńska Chinka”. Fang wręcz zmiotła rywalkę w dwóch pierwszych setach zwyciężając do 4 i 1. W trzeciej partii nieco się rozluźniła i uległa 9-11, ale w następnej już ponownie wróciła do swojego normalnego poziomu i wygrała 11-5. 
Trzeci pojedynek była najkrótszym w całym spotkaniu. Ren Bingran nie dała żadnych szans  najsłabszej w drużynie SKTS-u, Natalii Gawrylczyk-Zielińskiej wygrywając w trzech krótkich setach. Przy prowadzeniu łomżanek 2:1 do stołu podeszły najmocniejsze w swoich ekipach Partyka i Fang. Nr 1 polskiego tenisa stołowego musiała się sporo napracować, żeby pokonać dużo starszą rywalkę i tym samym doprowadziła do wyrównania. 
W ostatnim meczu, który decydował o wyniku końcowym, wystąpiły Szczerkowska i Sikorska - Obawiałem się tego spotkania, bo Magda ostatnio jest bardzo niepewna w swoich poczynaniach przy stole - podkreślił szkoleniowiec AZS-u. Niestety jego obawy okazały się uzasadnione, gdyż, szczególnie w końcówkach setów, widać było dużą nerwowość w grze Sikorskiej. Efektem tego była porażka 1:3 i tym samym akademiczki musiały wracać do domów bez punktów. 
- Zagraliśmy dzisiaj jeszcze lepiej niż wczoraj. Szczególnie efektownie zaprezentowała się Fang, która potwierdziła, że jest mocnym punktem drużyny. Martwi mnie trochę postawa Magdy Sikorskiej, ale wiem, że ta zawodniczka ma problemy ze znalezieniem bazy treningowej i stąd brak jej pewności w grze - podsumował Tarnacki. 

Po czterech kolejach łomżanki zajmują 7. miejsce w tabeli z dorobkiem 2 punktów. Kolejny meczu zagrają w hali im. Olimpijczyków Polskich w środę, 24 października o godz. 18.00. Wtedy to przeciwnikiem AZS-u będzie mistrz Polski, KTS Zamek Tarnobrzeg. Wcześniej, bo już 21 października, w hali sportowej w Piątnicy rozgrywki w II lidze zainauguruje druga drużyna Wałkuskich. W pierwszym meczu akademiczki zmierzą się z głównym kandydatem do awansu, Galaxy MOKS-em Słoneczny Stok. Początek spotkania o godz. 11.00. Na oba mecze wstęp wolny. 

is

210407125521.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę