Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 05 marca 2021 napisz DONOS@

Blok komunalny stanie przy Kamiennej?

Dom Bud z Suwałk złożył najtańszą, a zatem najkorzystniejszą dla miasta, ofertę na zaprojektowanie bloku, który dla najbiedniejszych łomżan chce wybudować samorząd. Budynek na 50 - 60 rodzinny miałby stanąć przy ulic Kamiennej. Jego budowa – zgodnie z założeniami władz miasta - mogłaby rozpocząć się już w przyszłym roku i zostać ukończona w 2014 roku. W budynku ma być kilka mieszkań przystosowany dla osób niepełnosprawnych. To pokłosie afery „uwięzionego” w lokalu socjalnym na ósmym pietrze niepełnosprawnego mieszkańca. W jego sprawie nagłaśnianej przez ogólnopolskie media interweniowała m.in. Helsińska Fundacja Praw Człowieka. Miasto tłumaczy, że nie może pomóc bo nie ma mieszkań dla niepełnosprawnych.

Przetarg  na wyłonienie projektanta bloku komunalnego miasto ogłosiło na początku września. Budynek z 4 kondygnacjami nadziemnymi plus 1 kondygnacja piwniczna z komórkami lokatorskimi ma pomieścić 50 - 60 rodzinny. Większość mieszkań ma być typu M3 o wielkości 40-50m2, ale mają być także mieszkania i większe (do 60m2) i mniejsze (36 – 40m2)
- Na parterze każdej klatki jedno mieszkanie powinno być przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – czytamy w specyfikacji przetargowej. 
Dziś ogłoszono, że oferty zaprojektowania takiego bloku złożyło aż siedem firm z różnych części kraju. Najkorzystniejszą według komisji przetargowej złożyła firma Dom Bud z Suwałk. Za zaprojektowanie domu chce ona tylko 83 tys 640 zł brutto. „Tylko” bo większość ofert dopuszczonych do przetargu była co najmniej dwa razy droższa.  Jeśli dojdzie do podpisania umowy suwalska firma będzie miała pół roku na zaprojektowanie tego budynku.

zobacz: Uwięziony we własnym domu...

 

210204100642.gif
cz
śr, 03 października 2012 12:04
Data ostatniej edycji: śr, 03 października 2012 12:05:48

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę