Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 28 marca 2023 napisz DONOS@

Bezrobotnych więcej, ale mniej...

Ponad 600 nowych bezrobotnych – o ponad 70 więcej niż w sierpniu - zgłosiło się we wrześniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. Niemniej dzięki dodatkowym środkom na aktywne formy zwalczania bezrobocia bezrobotnych nam ubyło. - Dzięki tym środkom około 150 bezrobotnych mogliśmy skierować do pracy subsydiowanej, na staże i szkolenia – mówi Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP Łomża. Niemniej bez pracy wciąż są tysiące osób. Na koniec września w rejestrach urzędu figurowało 6206 bezrobotnych. To o 54 mniej niż na koniec sierpnia, ale też o ponad pół tysiąca więcej niż przed rokiem. Stopa bezrobocia w Łomży wynosi 16,2%. W samym mieście jest zarejestrowanych 3754 bezrobotnych.

- Sierpień to był miesiąc kiedy praktycznie nie mieliśmy żadnych środków na zwalczanie bezrobocia – mówi Mieczysław Bieniek, dyrektor PUP Łomża. 
Przyznane na początku roku pieniądze na aktywne zwalczanie bezrobocia właśnie wtedy się skończyły. Na szczęście rząd uruchomił rezerwy Funduszu Pracy. Nowe pieniądze na koncie urzędu zaczęły się pojawiać dopiero po koniec wakacji, ale dzięki nim we wrześniu można było kierować bezrobotnych na staże czy dotować tworzenie miejsc pracy w poszczególnych firmach. Efekt jest już widoczny. Mimo że do urzędu zgłosiło się więcej nowych bezrobotnych niż miesiąc wcześniej bezrobocie spadło. 
- 64 osoby skierowaliśmy do pracy subsydiowanej, 67 osób na staże, 11 do wykonywania prac społecznie użytecznych a 6 na szkolenia – wylicza dyrektor Bieniek.
I te osoby „wykreślono” z rejestrów bezrobotnych.
- Jeszcze jedną dobrą informacją z września jest to, że pod koniec miesiąca dostaliśmy kolejne środki – mówi dyrektor PUP Łomża. - Dzięki nim będziemy mogli zrefundować powstanie miejsc pracy dla 30 bezrobotnych, kolejnych 30 skierujemy na trzy miesiące na roboty publiczne, a  15 dostanie dotacje po 18 tys zł na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

cz
śr, 03 października 2012 10:08
Data ostatniej edycji: śr, 03 października 2012 13:12:55

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę