Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 06 marca 2021 napisz DONOS@

Tańsze euro - niższe dopłaty

Dopłaty bezpośrednie do gruntów za rok 2012 będą przeliczane według kursu 4,1038 zł za euro. W tym roku przyjęty kurs przeliczeniowy jest mniej korzystny dla rolników niż ubiegłoroczny, gdy wynosił on 4,4050 zł za euro. Wypłata płatności bezpośrednich w Polsce zacznie się 3 grudnia.

Jak informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie w Polsce za 2012 r. wynosi ponad 3,48 mld euro, tj. ponad 14,3 miliardów złotych. W ubiegłym roku do podziału pomiędzy rolników  było o ponad 200 mln zł więcej. Pieniędzy będzie mniej, bo unijne dopłaty do gruntów przeliczane są z euro na złotówki zgodnie z kursem Europejskiego Banku Centralny z 28 września, a w tym roku kurs ten jest niższy o 0,3 zł od ubiegłorocznego.

Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa ARiMR wypłatę płatności bezpośrednich rozpocznie od dnia 3 grudnia 2012 r. Wcześniej – już od 16 października na konta rolników, którzy  gospodarują w niekorzystnych warunkach lub trudnym terenie mają zacząć trafić środki tzw. dopłat ONW. Na te płatności przeznaczono 1,3 mld zł.

200829104429.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę