Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 07 marca 2021 napisz DONOS@

Plany „nowej” Łomży

Główne zdjęcie
źródło: koncepcja programowo-przestrzenna południowo-wschodniej części miasta Łomża

Nawet blisko 30 tysięcy nowych mieszkańców mogłoby zamieszkać w Łomży. Wszyscy znaleźli by mieszkania i domy w południowo-wschodniej części miasta, gdzie dziś są niemal wyłącznie pola i sady. Tak zakłada przygotowana na zlecenia ratusza koncepcja programowo-przestrzenna tej części Łomży. - (Koncepcja) może stanowić podstawę do realizacji nowego zagospodarowania w sposób przemyślany i spójny przestrzennie, wbrew obecnym tendencjom chaotycznego rozprzestrzeniania się zabudowy, realizowanej w oparciu o wydawane decyzje o warunkach zabudowy – czytamy w dokumencie opracowanym przez Biura Planowania Rozwoju Warszawy SA.

źródło: koncepcja programowo-przestrzenna południowo-wschodniej części miasta Łomża
źródło: koncepcja programowo-przestrzenna południowo-wschodniej części miasta Łomża
źródło: koncepcja programowo-przestrzenna południowo-wschodniej części miasta Łomża
źródło: koncepcja programowo-przestrzenna południowo-wschodniej części miasta Łomża

Koncepcja wykonana została w oparciu o umowę z 27 czerwca 2011 roku, a więc opracowanie dokumentu zleciły „nowe” władze miasta. Obejmuje ona obszar 288 ha - począwszy od okolic ulicy Zdrojowej i Starej Łomży aż po Szosę do Mężenina - co stanowi niemal 10% powierzchni całego miasta.
- Celem opracowania koncepcji programowo-przestrzennej jest wskazanie możliwych kierunków ekspansji miasta w kierunku wschodnim – czytamy w dokumencie. - Niniejsza koncepcja w sposób całościowy ujmuje wizję rozwoju tej części miasta i służyć może jako wytyczna przy sporządzaniu zmian studium i planów miejscowych. 

Z dokumentu wynika, że niemal cały ten obszar miały zostać przeznaczony od zabudowę mieszkalną i w niewielkim stopniu usługową. Z niemal 30 tysięcy osób, które mogłyby tu zamieszkać – zdecydowana większość – ponad 26 tys osób to mieszkańcy nowych osiedli bloków, które rozciągać by się miały wzdłuż planowanych przedłużeń ulic Zawadzkiej i Kazańskiej. 
- Głównym założeniem projektu jest stworzenie warunków dla rozwoju budownictwa mieszkaniowego, w oparciu o dobrze rozwinięty układ komunikacyjny i dobre powiązania z centrum miasta, z odpowiednim programem usługowym, odpowiadającym potrzebom mieszkańców nowej dzielnicy – czytamy w dokumencie.

210204100642.gif
cz
pon, 01 października 2012 09:57
Data ostatniej edycji: wt, 02 października 2012 16:20:06

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę