Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 22 marca 2023 napisz DONOS@

Dopłacimy jeszcze do unijnego projektu?

Główne zdjęcie
Prace na Rondzie Solidarnści

Zapłaty dodatkowych blisko 800 tys zł żąda od miasta firma PBK, główny wykonawca realizowanego z dofinansowaniem unijnym projektu „Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży”. W jego ramach przebudowano i zmodernizowano Aleję Piłsudskiego z rondem Solidarności, znaczną części Alei Legionów i ulicę Spokojnej. Dodatkowe pieniądze – według roszczeń PBK – miałyby pokryć rzekome roboty dodatkowe. Miasto te roszczenia kwestionuje i twierdzi, że to nie były roboty dodatkowe.

Usprawnienie drogowych połączeń regionalnych w granicach Łomży to największa z dotychczas zrealizowanych miejskich inwestycji dofinansowanych z środków europejskich. Przetarg, który firma wygrała w 2010 roku opiewał na około 38 mln zł. Za te pieniądze firma wyremontowała i przebudowała niemal 7 km głównych ulic miasta oraz wybudowany nowy odcinek ulicy Spokojnej. Projekt już dawno został zakończony i rozliczony. W sumie kosztował nieco ponad 39 mln zł, a unijna dotacja, którą miasto otrzymało na ten cel za pośrednictwem Urzędu Marszałkowskiego w Białymstoku przekroczyła 31,5 mln zł. Okazuje się, że być może trzeba będzie jeszcze dorzucić kilkaset tysięcy złotych. Przed sądem toczy się bowiem proces w którym firma pozwała miasto o zapłatę jeszcze ponad 763 tys zł za wykonanie robót. 
- Miasto utrzymuje, że prace wykonane przez PBK wynikały z ogólnych zapisów specyfikacji istotnych warunków zamówienia – podała Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta Łomży. 
Sam proces w pierwszej instancji może potrwać jeszcze kilka miesięcy – oceniał niedawno wiceprezydent Beniamin Dobosz.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę