Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 03 marca 2021 napisz DONOS@

ARR: istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty mlecznej

Mimo że poziom skupu mleka nieco wyhamował Agencja Rynku Rolnego ostrzega, że wiąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw. Od kwiecień do końca sierpień mleczarnie skupiły o ok. 7% mleka więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Stopień wykorzystania kwot indywidualnych przysługujących dostawcom hurtowym po 5 miesiącach roku kwotowego 2012/2013 wyniósł ok. 45,42%.

W sierpniu 2012 r. do podmiotów skupujących dostarczono ok. 853 mln kg mleka, czyli o 1,7% mniej niż w lipcu i o 2,1% więcej niż przed rokiem. Niemniej w ciągu pięciu miesięcy roku kwotowego 2012/2013 podmioty skupujące mleko skupiły już ok 4,3 mld kg po przeliczeniu na mleko o referencyjnej zawartości tłuszczu (wg danych zaczytanych do systemu informatycznego ARR na dzień 27.09.2012 r.), czyli o ok. 7% więcej niż w tym samym okresie roku 2011/2012.
- Pomimo utrzymującej się tendencji spadkowej w dostawach mleka do skupu wciąż istnieje ryzyko przekroczenia przez Polskę kwoty krajowej dostaw – podała ARR w komunikacie. - Analiza skupu mleka wykazała, że w wyniku dużych wzrostów dostaw na początku roku kwotowego 2012/2013, w celu uniknięcia wspomnianego przekroczenia skup w następnych miesiącach musiałby spaść do poziomu nieco niższego niż ten odnotowany w porównywalnym okresie minionego sezonu.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę