Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 29 września 2023 napisz DONOS@

Wymienili wicestarostę

Główne zdjęcie
Krzysztof Kozicki odwołany z zajmowanej przez ostatnie niemal dwa lata funkcji wicestarosty, wcześniej przez cztery lata był starostą łomżyńskim.

Krzysztof Kozicki nie jest już wicestarostą powiatu łomżyńskiego. Na wniosek starosty został odwołany z tej funkcji. Lech Szabłowski uzasadniał, że utracił do Kozickiego zaufanie. Nowym wicestarostą łomżyńskim został Adam Sowa (PiS), dotychczasowy członek zarządu powiatu, a to miejsce obsadziła Wiesława Masłowska.

Radni powiatu wicestarostę wymienili większością 12 do 5 głosów. Tylu radnych, ilu było za odwołaniem Kozickiego później głosowało za powołaniem Sowy. 
Wcześniej starosta Lech Szabłowski uzasadniał swój wniosek o odwołanie  dotychczasowego wicestarosty że „kieruje się poczucie odpowiedzialności za powiat i za dobrą współpracę ze wszystkimi gminami”. Zarzucił Kozickiemu także naruszenie artykułu statutu powiatu mówiącego o tym, że to starosta łomżyński reprezentuje powiat na zewnątrz. Dopytywany nie wskazywał jednak o jakie zdarzenie chodzi. 
Krzysztof Kozicki mówił zaś, że wniosek jest dla niego zaskoczeniem, że nie rozumie zarzutów i że z miesiąc ze starostą nie rozmawiał, bo był na zaległym urlopie.
- Wyjeżdżałem na urlop w poczuciu przyjaznych stosunków – mówił jeszcze wówczas wicestarosta Kozicki i zarzucał Szabłowskiemu „nie można traktować powiatu jak prywatnego folwarku”. 
Szabłowski odpowiadając na ten zarzut przekonywał, że „na pewno nie traktuje ani powiatu, ani starostwa jako prywatny folwark”.
W sukurs staroście przyszedł przewodniczący powiatu Jarosław Kulesza twierdząc, że każdy szef ma prawo dobierać sobie współpracowników do których ma zaufanie i na których może liczyć. 
Wnioski starosty o odwołanie Krzysztofa Kozickiego z funkcji wicestarosty i członka zarządu i oraz powołanie na wicestarostę Adama Sowy w tajnym głosowaniu zyskiwały po 12 głosów poparcia na 17 członków Rady Powiatu.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę