Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 08 marca 2021 napisz DONOS@

Rekordowy 1% dla „Arki”

Ponad 43 tysiące złotych z odpisu 1% podatku dochodowego uzbierało w tym roku Łomżyńskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, które prowadzi schronisko dla psów „Arka”. – Pieniądze wpłacane przez miłośników zwierząt pozwalają na stałą modernizację schroniska, a tym samym poprawę warunków bytowych przebywających tam psów – mówi Elżbieta Piasecka – Chamryk wiceprezes ŁTOZ, dodając, że uzbierana w tym roku kwota z odpisów 1% jest rekordowo duża.

Po tegorocznej kampanii PIT-owej na konto ŁTOZ urzędy skarbowe przelały 43 tys 429 zł. 
- Pieniądze przekazują nam nie tylko mieszkańcy Łomży i okolic. Wpłaty pochodzą z całego kraju - mówi Elżbieta Piasecka – Chamryk. -  Dzięki wsparciu jakie otrzymujemy każdego roku, realne stają się marzenia o schronisku z prawdziwego zdarzenia, schronisku, w którym psy mają namiastkę domu, gdzie są szczęśliwe i mają większe szanse na adopcję.
Niestety pomimo tego, że rośnie liczba adopcji, psów w schronisku przybywa, zwłaszcza w miesiącach letnich, a także po świętach, kiedy pies okazuje się niechcianym prezentem. Stąd konieczność rozbudowy schroniska i jednocześnie remontowania już istniejących boksów i bud. 
– W tym roku zrobiliśmy 12 potrójnych bud, remonty starych boksów oraz 10 nowych boksów z wybiegami – mówi Bożena Jarząbek, kierownik schroniska „Arka”. – Potrójna buda  to duża buda trzykomorowa, przeznaczona dla trzech psów. Różni się od trzech oddzielnych bud tym, że ma dwie wspólne ściany. Jest wykonana na całą ścianę w boksie. Sądzę, że jest cieplejsza od bud rozdzielnych – pojedynczych, bo psy przez ściany wewnętrzne dogrzewają się nawzajem.

Schronisko dla bezdomnych psów „Arka” mieści się w Łomży przy ul. Wojska Polskiego 136,  tel. 86 216 31 83
Strona internetowa schroniska: schronisko.4lomza.pl


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę